Close

Podręczniki interaktywne

Przygotowaliśmy dla nauczycieli i uczniów darmowe interaktywne  podręczniki wczesnoszkolne z ćwiczeniami . Dostępne są na bezpłatnej platformie Dzwonek.pl

W okresie ponownego zamknięcia szkół nasze podręczniki interaktywne są nieocenione w edukacji zdalnej. Pozwalają efektywnie realizować zajęcia dydaktyczne i jednocześnie na  bieżąco monitorować pracę uczniów.

Zachęcamy do regularnego korzystania z nich. Zawsze w razie nagłej potrzeby, pozwalają na szybką, płynną i skuteczną zmianę formy nauczania. Przydatne będą również  w szkole. Do prowadzenia nowoczesnych, efektownych zajęć z tablicą interaktywną lub tabletami, do atrakcyjnych zadań domowych, czy w prowadzeniu lekcji odwróconych. Są świetnym uzupełnieniem podręczników drukowanych.

Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma przykładowymi lekcjami z “Interaktywnego elementarza z klasą” i „Interaktywnej matematyki z klasą”:

Rodzinne muzykowanie,   Wisła,  Nad rzeką,    Krajobrazy,    Wakacje

Gry i zabawy na boiskuĆwiczymy liczenie dziesiątkami,  Ćwiczymy dodawanie i odejmowanieStacje badawcze

Na ich bazie, w okresie wymuszonej pracy on-line,  publikujemy już po raz drugi dla pierwszaków i ich rodziców codzienne lekcje z inspiracjami do kreatywnych zajęć i zabaw w domu – w lekkiej formule  Szkoły domowej z elementarzem z klasą

image.png

Z Interaktywnych podręczników z klasą można korzystać na dowolnym sprzęcie: komputerze, tablecie i telefonie. Możliwa jest praca także wtedy, gdy nie ma stałego dostępu do sieci Internet. Umożliwia to bezpłatna aplikacja mLibro, którą można zainstalować na komputerze z systemem operacyjnym Windows lub tablecie i telefonie z systemami iOS lub Android

Wersje interaktywne zawierają wszystkie treści wersji drukowanych, a także liczne ćwiczenia interaktywne, gry, nagrania audio, piosenki, filmy i symulacje. Podręczniki automatycznie i na bieżąco wspomagają ucznia w pracy, wskazując dobre i złe odpowiedzi oraz nagradzając za każde poprawnie rozwiązane ćwiczenie i każdą ukończoną stronę. Dziecko może powtórzyć i poprawić swoje odpowiedzi tyle razy, ile jest to konieczne i nigdy nie zostanie bez pomocy. Wyniki pracy ucznia są zapisywane na platformie Dzwonek.pl. Uczeń i rodzice mogą w każdej chwili sprawdzić postępy w nauce.

Nauczyciel może też założyć swoją „wirtualną klasę” i zadając uczniom zadania z podręczników, zdalnie monitorować na bieżąco ich pracę. Wszystkie te funkcjonalności możliwe są po zalogowaniu na platformę Dzwonek.pl

Nasze propozycje dla klas 1-3. 

Dla najmłodszych uczniów proponujemy nasz “Interaktywny elementarz z klasą”, oraz nowe części “Interaktywnej matematyki z klasą 1”. Nad kolejnymi  podręcznikami już pracujemy.

KLASA 1 

„Interaktywny elementarz z klasą” 

Jesień
Zima
Wiosna
Lato 

„Interaktywna  matematyka z klasą”

.

Do naszych podręczników dostępne są także kompatybilne z nimi różne  ADAPTACJE dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych opracowane przez ORE. Dla pierwszej klasy ich układ jest jednak inny niż w nowych podręcznikach, stąd do interaktywnej pracy zdalnej z uczniami o SPE polecamy  ich inne wersje interaktywne.

KLASA 2 – “Matematyka. Nasza interaktywna szkoła”

Jesień
Zima
Wiosna
Lato

KLASA 3 – “Matematyka. Nasza interaktywna szkoła”

Jesień
Zima
Wiosna
Lato

JAK PRACOWAĆ Z INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik dla Twojej klasy (bezpośrednio z linków powyżej) i dodaj go do swoich zasobów.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby.

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY  na filmie naszego partnera technologicznego firmy Learnetic SA (właściciela platformy Dzwonek/ dawniej mCourser)