11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Szkolny śpiewnik patriotyczny.
To wielkie święto związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Wydarzyło się to po I wojnie światowej po 123 latach zaborów, czyli zajmowania terytorium naszego kraju przez sąsiadujące państwa.
Posłuchajcie na naszej lekcji domowej informacji o tym święcie. Posłuchajcie wiersza. Porozmawiajcie w domu o tym, co to znaczy niepodległość. Jak w Waszej okolicy obchodzi się zwykle to święto? W całej Polsce śpiewa się wtedy różne piosenki patriotyczne.
Posłuchajcie i pośpiewajcie dzisiaj z nami!
W dniu 11 listopada tradycyjnie śpiewa się nasz hymn narodowy – Mazurek Dąbrowskiego. Zaśpiewajcie go rodzinnie razem z z nami ! Dowiedzcie się więcej o historii hymnu i Legionach Dąbrowskiego.
Czy znasz „Rotę” – pieśń, która także mogła zostać hymnem Polski? Posłuchaj, zaśpiewaj i dowiedz się więcej o tej historii ze śpiewnika.
Już w czasie wojny powstały oddziały Legionów Polskich z charakterystycznymi mundurami i rogatywkami z białym orłem, które walczyły o naszą niepodległość. Na naszej dzisiejszej lekcji szkoły domowej posłuchacie o tym w piosence „Co to za dzień?” – tutaj dowiecie się też więcej o historii odzyskania niepodległości.
O samych ułanach i ich słynnych bitwach posłuchacie i poczytacie przy okazji piosenki „Przybyli ułani pod okienko”
O żołnierzach na wojennych szlakach w piosence „Wojenko, wojenko”
O tym jak w Wielkopolsce odzyskiwano niepodległość w piosence „Marsylianka wielkopolska”
I jak witano Ignacego Paderewskiego w piosence „Paderewski jedzie”
Drodzy Nauczyciele i Rodzice,
DROGIE DZIECI,
zapraszamy Was na kolejne lekcje domowe z interaktywnego jesiennego podręcznika dla kl.1 zrealizowanego na podstawie podręcznika szkolnego “My i nasz elementarz” Marii Lorek I Lidii Wollman.
JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE!
1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl
2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik Jesień dla Twojej klasy i dodaj go do swoich zasobów.
3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby.
4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.
5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.
6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.
WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ