Close

29 kwietnia 2021

O hymnie i fladze. Szkoła domowa z podręcznikami z klasą. (Lekcja 27)

 

Drodzy Nauczyciele i Rodzice,
DROGIE DZIECI,

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – Lato.  Blok tematyczny z podręcznika “My i nasz elementarz” pt. Polska – nasza ojczyzna.

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie ze szkołą domową związane ze świętami majowego długiego weekendu.

 
Lekcja poprzednia wprowadziła Was już w temat naszych symboli narodowych. Poznaliście już godło Polski – orła białego ze złotą koroną na głowie. Dzisiaj poznacie pozostałe polskie symbole narodowe i dowiecie się więcej o naszej fladze i hymnie.
.
 INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – LATO.
Lekcja: Święto flagi. Mazurek Dąbrowskiego.
.
Flaga
Drugiego maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Przeczytacie wiersz pt. “Dzień Flagi” i odpowiecie na pytanie, co symbolizują jej barwy.
.
.
 
Piosenka Małego Patrioty
Obejrzyjcie także film z Piosenką Małego Patrioty nagraną na rocznicę ustanowienia święta flagi. Piosenka uczy jak kochać ojczyznę, jak dobrze rozumieć świat, być tolerancyjnym, unikać pogardy i z szacunkiem odnosić się do innych. Wskazuje jak mądrze dojrzewać do dorosłości, by tą mądrością uczynić swój kraj i świat lepszym.
Jej tekst i podkład muzyczny do samodzielnego śpiewania znajdziecie w Szkolnym śpiewniku patriotycznym
Porozmawiajcie o tym, w jaki sposób należy okazywać szacunek dla naszych symboli narodowych.
 
.
Kotylion
W naszej dzisiejszej lekcji interaktywnej zobaczycie na filmiku instruktażowym jak w prosty sposób możecie zrobić kotylion, który możecie przypiąć do swojego ubrania w ten majowy wekend.
Przyjrzycie się też bliżej granicom Polski i rozwiążecie kilka świątecznych zagadek.
.
.
Konstytucja 3 Maja
Trzeciego maja obchodzimy rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Dowiedzcie się, co to jest konstytucja. Porozmawiajcie w domu, dlaczego ważne jest przestrzeganie konstytucji.
Przysłuchacie się też dokładnie tekstowi naszego hymnu narodowego. O czym opowiada?
.
 
Hymn
Zapraszamy was ponownie na spotkanie z naszym interaktywnym śpiewnikiem patriotycznym i naszym hymnem Mazurkiem Dąbrowskiego a jak już dobrze poznacie tekst i muzykę, zaśpiewajcie go sami do podkładu muzycznego.
.
 W śpiewniku poznacie historię jego powstania i dowiecie się, dlaczego nazywany jest również Pieśnią Legionów
 
 
W zakładce Ale historia! dowiecie wszystkiego o twórcach i bohaterach hymnu. O historiach, faktach, które pewnie zadziwią też Waszych rodziców.
 
W naszym interaktywnym śpiewniku możecie rozwiązać quizy (ze znajomości tekstu, wiedzy historycznej i zadania muzyczne), a jeśli macie muzyczne umiejętności możecie z wideo-instruktorem nauczyć się grać Hymn Polan na pianinie. W śpiewniczku jest również opcja wydruku nut i tekstu piosenki.  Zapraszamy do rodzinnej muzycznej zabawy z historią.
 
 
 
.
A co na następnej interaktywnej lekcji?
Rozpoczniemy poznawanie naszego pięknego kraju, wędrując po nim wzdłuż naszej największej rzeki Wisły.
Zapraszamy na kolejną lekcję.
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą.

_____________________________________________________________________________________________

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik zintegrowany Lato dla klasy 1 i dodaj go do swoich zasobów. Wszystkich uczniów klas 1-3 zachęcamy także do korzystania z interaktywnych podręczników do matematyki.

Klasa 1 – Wiosna

Klasa 2 – Wiosna

Klasa 3 – Wiosna

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby wybierając odpowiedni temat lekcji ze spisu treści.

——————————————————————————————————————

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać bezpłatnie na Dzwonku inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego lub zakupić jeszcze inne zasoby.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ