Close

28 kwietnia 2021

Legenda o Lechu, Czechu i Rusie. Szkoła domowa z podręcznikami z klasą. (Lekcja 26)

 

 

 

 

Drodzy Nauczyciele i Rodzice,

DROGIE DZIECI,

zgodnie z zapowiedzią zapraszamy Was na kolejne spotkania ze szkołą domową już z nowym podręcznikiem w bloku tematycznym poświęconym  naszej ojczyźnie.

 

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – Lato.  Blok tematyczny z podręcznika “My i nasz elementarz” pt. Polska – nasza ojczyzna.

Poznaliście już cały alfabet. Nadszedł więc czas, by z tą wiedzą i z czwartym podręcznikiem do kl.1  w wyruszyć w podróż po Polsce od gór do Bałtyku
.
 
 
INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – LATO.
Lekcja: Legenda o Lechu, Czechu i Rusie.
.
.
Legenda
Na dzisiejszej lekcji na podstawie opowiadania o początkach państwa polskiego dowiecie się, co to jest legenda. Poznacie bliżej bohaterów dzisiejszej opowieści i dowiecie się, jak ważna to legenda dla nas wszystkich.
.
Godło
Zobaczycie również jak przez wieki zmieniało się godło Polski.
Zastanówcie się w jakich miejscach umieszczane jest godło Polski? Gdzie znajduje się ono w waszej szkole?
Tradycyjnie czekają też na Was na lekcji interaktywne zabawy, zagadki i krzyżówka.
.
Herb Szlachecki Godło Państwowe - Darmowa grafika wektorowa na Pixabay
 
Hymn Polan
Mamy dzisiaj jeszcze dodatkową niespodziankę.
W ten weekend popracujemy razem dodatkowo z interaktywnym śpiewnikiem.
.
Dzięki interaktywnemu opracowaniu piosenki HYMN POLAN
dowiecie się jeszcze więcej o początkach naszego państwa i jego kolebce Wielkopolsce.
Wiecie kim byli Polanie? To pierwsze słowiańskie plemiona zamieszkujące na tych terenach. Właśnie od nich wywodzą się pierwsi polscy królowie z wielkopolskiego rodu Piastów.
 
Posłuchajcie  piosenki (zakładka śpiewnika – Posłuchajmy), a jak już dobrze poznacie tekst i muzykę, spróbujcie zaśpiewać ją sami do podkładu muzycznego (zakładka śpiewnika – Zaśpiewaj)
.
W zakładce Ale historia! (w śpiewniku) poznacie nieco obszerniejszą wersje legendy o trzech braciach, dowiecie się jak powstawały i jak wyglądały pierwsze piastowskie grody, oraz gdzie są pochowani pierwsi polscy królowie. Wczesne grody powstawały zazwyczaj w miejscach ułatwiających ich obronę – na wyspach, półwyspach, u zbiegu rzek. Zobaczycie takie miejsce piastowskiego grodu na mapie Poznania (zakładka – Miejsce na mapie)
 
.
 
 
W naszym interaktywnym śpiewniku możecie dodatkowo rozwiązać quizy (ze znajomości tekstu, wiedzy historycznej i zadania muzyczne), a jeśli macie muzyczne umiejętności możecie z wideo-instruktorem nauczyć się grać Hymn Polan na pianinie. W śpiewniczku jest również opcja wydruku nut i tekstu piosenki.  Zapraszamy do rodzinnej muzycznej zabawy z historią.
 
 
 
.
A co na następnej interaktywnej lekcji?
Spotkanie z naszymi symbolami narodowymi – flagą i hymnem Polski.
Pozostaniemy nadal w muzycznym nastroju i zaprosimy Was ponownie na spotkanie z interaktywnym Szkolnym Śpiewnikiem Patriotycznym.
Zapraszamy na kolejną lekcję.
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą.

_____________________________________________________________________________________________

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik zintegrowany Lato dla klasy 1 i dodaj go do swoich zasobów. Wszystkich uczniów klas 1-3 zachęcamy także do korzystania z interaktywnych podręczników do matematyki.

Klasa 1 – Wiosna

Klasa 2 – Wiosna

Klasa 3 – Wiosna

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby wybierając odpowiedni temat lekcji ze spisu treści.

——————————————————————————————————————

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać bezpłatnie na Dzwonku inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego lub zakupić jeszcze inne zasoby.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ