Drodzy Nauczyciele i Rodzice,
DROGIE DZIECI,
zapraszamy Was na kolejne spotkanie ze szkołą domową.
Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEJ MATEMATYKI Z KLASĄ – LATO, którą właśnie oddajemy w Wasze ręce, byście mogli poćwiczyć interaktywnie z naszą matematyką 🙂
.
.
Lubicie niespodzianki ?
Dziś (trochę niezapowiedzianie) prezentujemy pierwszą odsłonę ostatniej części interaktywnego podręcznika do MATEMATYKI dla kl.1.
Epidemia koronawirusa zaskoczyła nas przy pracach nad matematyką i mimo, że nie jest to jeszcze produkt finalny, to w potrzebie chwili postanowiliśmy podzielić się nim z Wami już dzisiaj.
Zapraszamy do spotkań z interaktywną wersją „My i nasz elementarz. Matematyka” pod redakcją Marii Lorek i Agaty Ludwy. Pozostałe tematy z podręcznika w wersji interaktywnej uzupełnione zostaną już w nowym roku szkolnym.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Druga dziesiątka
Na naszej pierwszej interaktywnej lekcji matematycznej będziecie mieli okazję powtórzyć dodawanie w obszarze drugiej dziesiątki.
Zaczniecie nasze ćwiczenia od liczenia na klockach, następnie zabawicie się w liczenie na palcach. Potem ułatwicie sobie liczenie korzystając z pudełka.
W trudniejszych zadaniach będziecie mogli skorzystać z interaktywnej tablicy, by zrobić sobie pomocnicze rysunki lub notatki.
.
Dodawanie w zakresie 20
W drugiej części naszej lekcji razem z naszymi elementarzowymi uczniami: Żanetą i Tomkiem, spróbujecie różnych metod dodawania. Zobaczcie, którym sposobem Wam się lepiej liczy?
Potem poćwiczycie liczenie z pomocą kratkowych pól.
.
Wycieczka do Krakowa
Dalej zapraszamy na matematyczną wycieczkę turystyczną. Jedziemy do Krakowa, który poznaliście już z naszym interaktywnym elementarzem.
Na krakowskim rynku pogłówkujecie przy zakupie kwiatów. Potem zwiedzicie miasto, a w południe (o której to godzinie?) posłuchacie hejnału z wieży mariackiej. Czas szybko leci i będziecie musieli dobrze liczyć ten czas, by wszędzie zdążyć.
Zastanawiacie się pewnie, co jest na naszej dzisiejszej ilustracji?
To piramida liczbowa, ale schowana na wzgórzu wawelskim w Smoczej Jamie. Jeśli chcecie się dowiedzieć ile osób ją zwiedziło w ciągu godziny, musicie rozwiązać naszą wirtualną piramidę liczbową.
Jak wycieczka, to trzeba kupić coś na pamiątkę, No i teraz trzeba będzie dobrze policzyć pieniądze.
.
W naszej interaktywnej matematyce z klasą czeka na Was dzisiaj mnóstwo ciekawych atrakcji.
Ruszajcie z nami do wirtualnej przygody! Zapraszamy na wspaniałą matematyczną wyprawę! Taka wyprawa, to świetna zabawa!