Close

18 maja 2020

Dodawanie w zakresie 20. Szkoła domowa z podręcznikami z klasą. (Lekcja 42)

Drodzy Nauczyciele i Rodzice,

DROGIE DZIECI,

zapraszamy Was na kolejne spotkanie ze szkołą domową.

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEJ MATEMATYKI Z KLASĄ – LATO, którą właśnie oddajemy w Wasze ręce, byście mogli poćwiczyć interaktywnie z naszą matematyką 🙂
Lekcje: Druga dziesiątka + Dodajemy w zakresie 20 .
.
.
Lubicie niespodzianki ?
Dziś (trochę niezapowiedzianie) prezentujemy pierwszą odsłonę ostatniej części interaktywnego podręcznika do MATEMATYKI dla kl.1.
Epidemia koronawirusa zaskoczyła nas przy pracach nad matematyką i mimo, że nie jest to jeszcze produkt finalny, to w potrzebie chwili  postanowiliśmy podzielić się nim z Wami już dzisiaj.
Zapraszamy do spotkań z interaktywną wersją „My i nasz elementarz. Matematyka” pod redakcją Marii Lorek i Agaty Ludwy. Pozostałe tematy z podręcznika w wersji interaktywnej uzupełnione zostaną już w nowym roku szkolnym.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Druga dziesiątka
Na naszej pierwszej interaktywnej lekcji matematycznej będziecie mieli okazję powtórzyć dodawanie w obszarze drugiej dziesiątki.
Zaczniecie nasze ćwiczenia od liczenia na klockach, następnie zabawicie się w liczenie na palcach. Potem ułatwicie sobie liczenie korzystając z pudełka.
W trudniejszych zadaniach będziecie mogli skorzystać z interaktywnej tablicy, by zrobić sobie pomocnicze rysunki lub notatki.
.
Dodawanie w zakresie 20
W drugiej części naszej lekcji razem z naszymi elementarzowymi uczniami: Żanetą i Tomkiem, spróbujecie różnych metod dodawania. Zobaczcie, którym sposobem Wam się lepiej liczy?
Potem poćwiczycie liczenie z pomocą kratkowych pól.
.
Wycieczka do Krakowa
Dalej zapraszamy na matematyczną wycieczkę turystyczną. Jedziemy do Krakowa, który poznaliście już z naszym interaktywnym elementarzem.
Na krakowskim rynku pogłówkujecie przy zakupie kwiatów. Potem zwiedzicie miasto, a w południe (o której to godzinie?) posłuchacie hejnału z wieży mariackiej. Czas szybko leci i będziecie musieli dobrze liczyć ten czas, by wszędzie zdążyć.
Zastanawiacie się pewnie, co jest na naszej dzisiejszej ilustracji?
To piramida liczbowa, ale schowana na wzgórzu wawelskim w Smoczej Jamie. Jeśli chcecie się dowiedzieć ile osób ją zwiedziło w ciągu godziny, musicie rozwiązać naszą wirtualną piramidę liczbową.
Jak wycieczka, to trzeba kupić coś na pamiątkę, No i teraz trzeba będzie dobrze policzyć pieniądze.
.
W naszej interaktywnej matematyce z klasą czeka na Was dzisiaj mnóstwo ciekawych atrakcji.
Ruszajcie z nami do wirtualnej przygody! Zapraszamy na wspaniałą matematyczną wyprawę! Taka wyprawa, to świetna zabawa!
.
A co na następnej interaktywnej lekcji?
Jeśli dobrze Wam pójdzie dodawanie w Krakowie, to wybierzemy się na dalsze matematyczne główkowanie do Warszawy.  Zapraszamy na kolejne lekcje!
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą. 
.

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź dzisiaj w w podręcznik Interaktywną matematykę. Lato dla Twojej klasy i dodaj go do swoich zasobów.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby.

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ