Close

20 kwietnia 2020

22 kwietnia – Dźwięki na Dzień Ziemi.  Szkoła domowa z podręcznikami z klasą.  (Lekcja 25)

Drodzy Nauczyciele i Rodzice,

DROGIE DZIECI,

zapraszamy Was na inspirującą, interaktywną lekcję domową z okazji

Międzynarodowego Dnia Ziemi – obchodzonego 22 kwietnia

Ta lekcja okolicznościowa powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – WIOSNA. Lekcja: Dź – jak dźwięk, Dzi – jak dzień, oraz bajki muzycznej „Smog nas zje”.
.
Poznacie dzisiaj z nami dwuznaki DŹ i DZI.
Tak się jednak ładnie złożyło że oba dwuznaki pozwalaja nam dzisiaj świętować Światowy Dzień Ziemi z towarzyszeniem pięknych dźwięków.
Na dzisiejszej lekcji posłuchacie tekstu o różnego rodzaju dźwiękach. Wsłuchacie się w świat dźwięków, posłuchacie dźwięków najbliższego otoczenia i dźwięków przyrody. Spróbujecie pokazać różne dźwięków, narysować muzykę, a nawet zagrać koncert na dłonie, nogi i policzki. Poznacie różne instrumenty muzyczne, w tym perkusję – instrument rytmiczny.
Bohaterowie dzisiejszej elementarzowej lekcji wybierają się na koncert do domu kultury.
My zapraszamy Was dzisiaj do Teatru Śląskiego. Z okazji dzisiejszego Święta Ziemi na dziecięcy spektakl muzyczny „Smog nas zje”.
.
Obejrzyjcie fragment tego widowiska muzycznego i zobaczcie jak dzieci z katowickiej szkoły Fundacji Elementarz grają w spektaklu za pomocą prostych instrumentów rytmicznych.
Zastanówcie się jak można stworzyć własny instrument rytmiczny. W jaki sposób można wykorzystać domowe przybory, narzędzia, naczynia, pojemniki, urządzenia do stworzenia rytmicznej orkiestry domowej.
Spróbujcie wyobrazić sobie i za pomocą takich domowych instrumentów rytmicznych zagrać Muzykę Ziemi.
.
Posłuchajcie , co mówią o ochronie powietrza dzieci grające w spektaklu.
Zastanówcie się jak możemy pomóc Ziemi, jak ją chronić, co możemy zmienić w naszym codziennym życiu, by chronić środowisko, by wszystkim ludziom żyło się lepiej i zdrowiej.
Możecie wychodzić już z rodzicami wyjść z domu.
Przy najbliższym spacerze wybierzcie się do parku, na łąkę, albo na poszukiwanie Przyrody w najbliższej okolicy, w zasięgu Waszego wzroku. Rozglądajcie się dobrze dookoła i szukajcie budzącej się Przyrody. Zwróćcie uwagę na jej walkę z ludzką cywilizacją – na pojawianie się jej w nietypowych miejscach: szczelinach płyt chodnikowych, pęknieciach asfaltu, czy rynnach domów
Poświęćcie czas na bliskie bycie z Przyrodą, na refleksję: jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.
.
A co na następnej interaktywnej lekcji?
Rodzinne muzykowanie i tajemniczy zaklinacz deszczu…
Zapraszamy na kolejną lekcję.
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą.
.
NA KONIEC NIESPODZIANKI Z OKAZJI ŚWIĘTA ZIEMI
W związku dzisiejszym świętem proponujemy Wam popołudniowe spotkanie z kolejnym tym razem ekologicznym widowiskiem teatralnym przygotowanym przez Fundację Elementarz.
„Smog nas zje” to edukacyjna bajka muzyczna dla dzieci, której celem jest przekazywanie wiedzy o przyczynach zanieczyszczenia powietrza  i jego negatywnych skutkach dla środowiska i zdrowia dzieci.
Pakiet edukacyjny, który pozwoli Wam poznać bliżej Przyrodę
Z pewnością znajdziecie w nim coś dla siebie – i na zabawę, badania, poszukiwania. Na działania i w domu i na świeżym powietrzu, którego życzymy jak najwięcej! I wielu zaskakujących spotkań z Przyrodą!
EKO-zakładki  do Waszych książek. Nie tylko przyrodniczych.
.

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik dla Twojej klasy (bezpośrednio z linków powyżej) i dodaj go do swoich zasobów.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby.

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ