Close

28 marca 2021

F- jak fotografia – Szkoła domowa z elementarzem z klasą. Lekcja 6.

Drodzy Nauczyciele i Rodzice, DROGIE PIERWSZAKI,

witamy na kolejnej lekcji domowej.

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – Wiosna.  Blok tematyczny z podręcznika “My i nasz elementarz” pt. Na scenie i na ekranie. Lekcja: F – jak foka.

Zapraszamy na  wirtualną lekcję. Mamy nadzieję, że codziennie chętnie skorzystacie z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy odrobicie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową.

Dzisiaj kolejna nowa literka F – jak foka, jak fotografia, jak film.

Pozostajemy więc nadal w kręgu artystycznych tematów.

INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – WIOSNA. Lekcja 6. F – jak fotografia

Foka i Figielek

Na dzisiejszej lekcji poznacie literkę F i jak zawsze na początek nauczycie się ją pisać. W opowiadaniu rodzinnym Franka poznacie też kolejne zwierzęta. Tym razem morskie. Jak myślicie czym delfin zasłużył sobie na takie imię?

 

Wspomnienia przy rodzinnych fotografiach

Odwiedzimy Franka w domu, poznacie jego rodzinę i dowiecie się czym się zajmują, Poznacie też różne inne zawody. Ale najwięcej czasu poświęcimy fotografii. Poznacie jak i czym robiono je kiedyś, a jak i czym dzisiaj. Porozmawiajcie o tym z rodzicami.

Wasze rodzinne wspomnienia

Poszukajcie starych zdjęć, rodzinnych albumów, a może galerii zdjęć w zakamarkach waszych komputerów . Pooglądajcie wspólnie i powspominajcie tak, jak rodzina Franka. Czas ku temu świetny, bo pewnie wszyscy w domu 🙂

Fotografujemy

Dzisiaj dużo łatwiej robić zdjęcia niż kiedyś, teraz już w każdym telefonie komórkowym jest aparat i można nim robić zdjęcia w każdej chwili. Poszukajcie ciekawego tematu i pofotografujcie trochę w domu. To mogą być rodzinne portrety, albo wasz fantastyczny świat zabawek, wasze prace plastyczne. A może jak aktorzy w teatrze przebierzecie się za kogoś i zrobicie portret zagadkę – Co to za postać?

Nie zapomnijcie kilku najładniejszych fotografii przesłać do bliskich, których może nie ma teraz z Wami, do Waszych dziadków, do koleżanek, kolegów…

Dzięki fotografiom możecie być bliżej siebie !

             

Wesołej nauki przez zabawę!
A co będzie na następnej naszej lekcji?
Odwiedzimy w pracy Franka mamę – będzie naprawdę ciekawie.
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą.
_____________________________________________________________________________________________

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik zintegrowany Wiosna dla klasy 1 i dodaj go do swoich zasobów.

Wszystkich uczniów klas 1-3 zachęcamy także do korzystania
z interaktywnych podręczników do matematyki.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby wybierając odpowiedni temat lekcji ze spisu treści.

——————————————————————————————————————

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać bezpłatnie na Dzwonku inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego lub zakupić jeszcze inne zasoby.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ