Close

15 kwietnia 2021

H i CH – jak hałas w chmurach – Szkoła domowa z elementarzem z klasą. Lekcja 17

Drodzy Nauczyciele i Rodzice, DROGIE PIERWSZAKI,

witamy na kolejnej lekcji domowej.

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – Wiosna.  Blok tematyczny z podręcznika “My i nasz elementarz” pt. W świecie dźwięków i muzyki.

Tematem lekcji będzie smocza historia i twórcze spotkanie z chochlikami. Ae jest też specjalna okazja do spotkania ze słoniami 🙂

Mamy nadzieję, że codziennie chętnie korzystacie z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy odrobicie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową. Możecie zajrzeć także do innych naszych lekcji i podręczników.

INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – WIOSNA. Lekcja 17: H – jak hulajnoga, Ch – jak chmura.  
.
 Trudne głoski
Dzisiaj, dzięki tej historii poznacie 2 nowe głoski – h i ch. Mimo, że brzmią tak samo, to w różnych wyrazach różnie je się pisze. I to będziecie dzisiaj ćwiczyli. Najpierw poznacie te nowe głoski, nauczycie się je pisać i poszukacie ich w różnych wyrazach.
            
.
 Smocza historia
Tym razem odwiedzimy smoczą rodzinkę. I przeżyjemy z nimi ciekawą historię – dziwne hałasy, czarne chmury i tajemnicze wybuchy. Zapraszamy na przygody ze smokami!
Z rodzinką smoków przeżyjecie fantastyczną i nieco straszną przygodę na ich dziwnej, wybuchowej planecie. Wszystko skończy się jednak szczęśliwie przy ciepłej herbatce z herbatnikami.
 Smocze chochliki
Potem czeka Was nieco twórczej pracy – namalujecie na na naszym wirtualnym ekranie lub ulepicie z plasteliny smocze chochliki.
.
 Przysłowia
Zastanowicie się też, co oznacza powiedzenie, że “strach ma wielkie oczy”. Zabawicie się w odgadywanie popularnych przysłów.
.
.
Teatr
Na koniec zabawcie się w odgrywanie teatralnych scenek ze smoczymi bohaterami.
.
16 kwietnia – Dzień Ochrony Słoni
Czy wiecie, że na świecie żyją dwa gatunki słoni?
Azjatycki, zwany również indyjskim i afrykański. Słonie indyjskie i afrykańskie, choć należą do jednej rodziny to różnią się na tyle, że dość łatwo je odróżnić, gdy zna się cechy charakterystyczne dla obu gatunków. Przyjrzyjcie się im bliżej.
Ich uszy mają kształt nieco podobny do Afryki i Indii. Słoń afrykański ma większe uszy, tak jak Afryka jest większa od Indii 🙂
słonie
Wesołej nauki przez zabawę! 
A co na następnej lekcji?
Poćwiczymy trudne głoski przy herbatce i racuchach 🙂
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą.
_____________________________________________________________________________________________

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik zintegrowany Wiosna dla klasy 1 i dodaj go do swoich zasobów.

Wszystkich uczniów klas 1-3 zachęcamy także do korzystania
z interaktywnych podręczników do matematyki.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby wybierając odpowiedni temat lekcji ze spisu treści.

——————————————————————————————————————

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać bezpłatnie na Dzwonku inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego lub zakupić jeszcze inne zasoby.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ