Close

18 maja 2020

Interaktywna matematyka z klasą 1. LATO

W misji ratunkowej dla zdalnej edukacji pojawił się kolejny e-podręcznik dla klasy 1, który jest cyfrową wersją podręcznika „My i nasz elementarz. Matematyka. LATO” autorstwa Marii Lorek i Ludwy, Barbary Ochmańskiej.
.
.
Dla tych co lubią niespodzianki 
Dziś, bez specjalnej zapowiedzi, w naszej domowej szkole z podręcznikami z klasą zadebiutowała kolejna interaktywna część matematyki z klasą 1. LATO. Będziecie ją poznawać na kolejnych lekcjach domowych.
Epidemia koronawirusa zaskoczyła nas przy pracach nad matematyką i mimo, że nie jest to jeszcze produkt finalny, to w potrzebie chwili  postanowiliśmy podzielić się nim z Wami już dzisiaj.
Zapraszamy do spotkań z interaktywną wersją “My i nasz elementarz. Matematyka” pod redakcją Marii Lorek, Agaty Ludwy i Barbary Ochmańskiej. Pozostałe tematy z podręcznika w wersji interaktywnej uzupełnione zostaną już w nowym roku szkolnym.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Nowy podręcznik mimo, że został wydzielony jako odrębny (podobnie jak w klasach starszych) nawiązuje tematycznie do treści równoległego podręcznika zintegrowanego i tak:
.
Dodawanie i odejmowanie w zakresie 20
jest  matematyczną wycieczkę turystyczną po Polsce. Jedziemy  więc do  miast, które dzieci  poznają z naszym interaktywnym elementarzem.
Na krakowskim rynku główkują przy zakupie kwiatów. Zwiedzają miasto i liczą czas, by wszędzie zdążyć. W Warszawie „rozkładają” dorożki na elementy, a w Łazienkach liczą pływające ptaki. W Toruniu liczą i ważą pierniki i analizują plan miasta. W gdańskim porcie liczą statki, a na lotnisku pasażerów i analizują rozkład lotów.
Skoro wycieczka, to i trzeba coś kupić na pamiątkę i dobrze policzyć pieniądze. W ten sposób matematyka płynnie łączy się z realnym życiem i matematyką na każdym kroku.
Liczenie dziesiątkami do 100
to czas poświęcony rodzinie, zabawom i marzeniom. Tu matematyki uczymy przez gry i zabawy na boisku, wizytę w wesołym miasteczku. A tu kupowanie biletów, loterie, liczenie punktów, rzucanie do tarczy liczbowej.
.
Kalendarz
to zintegrowany blok tematyczny pogoda. Tutaj najpierw dzieci ćwiczą matematyke na łące, a na kolejnych lekcjach z kalendarzem planują działania na każdy dzień tygodnia.  Potem w dużej skali z kalendarzem analizuja cały rok
.
Stacje badawcze
to atrakcyjna matematyczna powtórka w Instytutach – Miar i Wag, Kształtów, Logicznego Myślenia, oraz Czasu i Pogody.
Elementem powtórek jest także cylkiczny w podręcznikach matematycznych Przystanek zadanek.
.
W naszej interaktywnej matematyce z klasą czeka na uczniów mnóstwo ciekawych atrakcji. Od liczenia na elementach, na palcach, oznaczanie pól, mierzenie długości , liczenie pieniędzy, mierzenie czasu na zegarze, poznawanie kalendarza, po zabawy w magiczne kwadraty, matematyczne koła, krzyżówki, czy piramidy liczbowe, a także interaktywne gry, zagadki, zgadywanki.
Zapraszamy na wspaniałą matematyczną wyprawę! Taka wyprawa, to świetna zabawa! Ruszajcie z uczniami do wirtualnej przygody!
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą. 
.

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wybierz podręcznik, np. Interaktywną matematykę. Lato dla Twojej klasy i dodaj go do swoich zasobów.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby.

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ