Close

16 marca 2020

Interaktywna matematyka z klasą (kl.1-3)

Drodzy Nauczyciele i Rodzice,

DRODZY UCZNIOWIE  edukacji wczesnoszkolnej

przygotowaliśmy dla Was kolejne interaktywne materiały do nauki domowej.
Na czas koniecznego odosobnienia i może stanu lekkiego zanudzenia, będziemy Wam dla pobudzenia szarych komórek proponować ciekawe interaktywne lekcje matematyki. Możecie od dziś korzystać z kolejnych interaktywnych materiałów i w formie zabawy odrabiać domowe lekcje. To nasza wspólna domowa szkoła zrealizowana zgodnie z podstawą programową. Nie będziecie się z nami nudzić, a gdy wrócicie do Waszej szkoły, z pewnością zadziwicie wiedzą swoich nauczycieli.

Dzisiaj pierwsze propozycje dla pierwszaków, drugaków i trzeciaków.  Wkrótce pojawi się nasza Interaktywna matematyka z klasą 1. Tymczasem na chwilę obecną pierwszakom proponujemy skorzystanie z interaktywnych ćwiczeń w udostępnionych obecnie darmowo zasobach: Matematyka.To rozumiem!


JAK PRACOWAĆ Z INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany poniżej link dla Twojej klasy 

Klasa 1. Matematyka.To rozumiem

Klasa 2 Wiosna. Nasza interaktywna szkoła 

Klasa 3 Wiosna. Nasza interaktywna szkoła 


Zapraszamy do naszych interaktywnych lekcji domowych z matematyki. Matematyczne orły – do lotu!   Życzymy Wam inspirującej nauki przez zabawę!


A co w naszych materiałach na dobry początek?


Klasa 1. Matematyka. To rozumiem! – Poznacie figury geometryczne, działania na większych liczbach. Będziecie mieli czas, na zapoznanie się z czasem. Poznacie dodawanie i odejmowanie bez tajemnic oraz poćwiczycie liczenie pieniążków 🙂

Klasa 2. Matematyka – Wiosna – Nasza Interaktywna Szkoła Domowa – Trochę inaczej spojrzycie na dziesiątki i jedności – spróbujecie je zilustrować. Poćwiczycie liczenie na większych liczbach za pomocą fasolek. Będziecie liczyć z Frankiem w paczkach i na sztuki. Policzycie towary na półkach w sklepie. Zrobicie zakupy w sklepie. Policzycie pierwsze wiosenne kwiaty w parku. Nauczycie sie zapisywać działania w ciekawym systemie kreskowo-kropkowym. Zabawicie się w liczenie w kratkach. Pomożecie królewnie policzyć pogubine pierścionki. A na koniec sprawdzicie, kto w nocy najdłużej śpi.


Klasa 3. Matematyka – Wiosna – Nasza Interaktywna Szkoła Domowa – Poznacie detektywa Mata i na początek zabawicie się w mierzenie upływu czasu na zegarach. Wraz z księżniczką Agatą odwiedzicie królewnę w jej muzycznym salonie i wsłuchacie się w bicie zegarów i poznacie ich matematyczne tajemnice. Poznacie dokładniej dobę (ale nie znanego kajakarza, który przepłynął przez Ocean Atlantycki tylko zegarowy dzień). Dowiecie się, co oznacza zrównanie dnia z nocą. Odpowiecie na ciekawe pytania o upływającym czasie np. Czy jeśli zegar stoi, to może pokazywać właściwą godzinę? 


Życzymy wszystkim dzieciom przyjemnej zabawy z naszymi interaktywnymi podręcznikami z klasą. A po utęsknionym powrocie do szkoły, koleżanek, kolegów i niezastąpionej Pani zachęcamy do dalszego korzystania z nich na zajęciach szkolnych.
.