Close

13 maja 2020

Krajobrazy Polski. Szkoła domowa z podręcznikami z klasą. (Lekcja 40)

Drodzy Nauczyciele i Rodzice,

DROGIE DZIECI,

zapraszamy Was na kolejne spotkanie ze szkołą domową.

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – LATO.
Lekcja: Jakie krajobrazy występują w Polsce?
Ostatni tegoroczny podręcznik “My i nasz elementarz” rozpoczyna się blokiem tematycznym p.t. Polska – nasza ojczyzna. Zapraszamy do spotkań z jego interaktywną wersją.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
.
Na dzisiejszej lekcji zobaczycie i nauczycie się rozpoznawać różne rodzaje krajobrazu występującego w Polsce. Poznacie tereny nizinne, wyżynne, nadmorskie i górskie.
Będziecie mogli je oznaczyć w odpowiednich miejscach i odpowiednim kolorem na naszych wirtualnych mapkach. Podobnie jak poprzednio zaznaczaliście naszą podróż po Polsce z biegiem rzeki Wisły.

.

Palcem po mapie
Poszukajcie mapę Polski w atlasie, albo w internecie. Wybierzcie się na wycieczkę „palcem po mapie”. Odszukajcie nazw polskich nizin i wyżyn. Czy zwróciliście uwagę, jakimi kolorami są zaznaczone niziny, a jakimi – wyżyny?
Wskażcie na mapie Polski góry. Jakim kolorem są oznaczone? Jak nazywają się polskie góry?
Czy zwróciliście uwagę, w jakich częściach naszego kraju spotyka się poznane dzisiaj krajobrazy?
Zastanówcie się – Co składa się na elementy krajobrazu?
Jaki kolor zaproponujecie do zaznaczenia na wirtualnej mapce wybrzeża?
.
Moja okolica
Do którego z poznanych krajobrazów podobna jest Wasza okolica? Dlaczego? Poszukajcie informacji o swojej najbliższej okolicy i porozmawiajcie w domu – Do jakiego regionu należy Wasze miejsce zamieszkania? Gdzie jest Wasze miejsce na mapie Polski?
Czy coś charakterystycznego łączy się z Waszym regionem? Czy znacie jakąś Waszą regionalną piosenkę? Może są jakieś charakterystyczne słowa, określenia używane właśnie w Waszym regionie?  Co moglibyście powiedzieć do kogoś z innego regionu Polski, by było mu trudno zrozumieć 🙂
.
A co na następnej interaktywnej lekcji?
Poznaliście już dobrze całą Polskę, oraz Wasze miejsce na mapie. Teraz czas, by spojrzeć szerzej i zobaczyć Polskę na mapie Europy. Poznać, kto jest naszym europejskim sąsiadem. Zapraszamy!
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą. 
.

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik  Lato dla Twojej klasy i dodaj go do swoich zasobów.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby.

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ