Close

30 marca 2020

Lekcja 12. Na planie filmowym – Szkoła domowa z elementarzem z klasą.

 

Drodzy Nauczyciele i Rodzice, DROGIE PIERWSZAKI,

zapraszamy Was na filmową lekcję domową.

Dzisiaj nasza ostatnia lekcja w bloku tematycznym: Na scenie i na ekranie.

Ale nie martwcie sie do ciekawych filmów i spektakli będziemy jeszcze wiele razy wracać w naszej domowej szkole.

 

.

INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – WIOSNA. Lekcja 12. Na planie filmowym

Dzisiaj odwiedzamy w pracy mamę Franka. Zobaczymy jak wygląda praca nad powstaniem filmu i jakie zawody związane są z produkcją filmową. Poznacie różne gatunki filmów. Porozmawiajcie w domu, jakie filmy lubicie oglądać najbardziej i jakie są ich charakterystyczne cechy. 

Poznaliście ostatnio wiele ciekawych zawodów. A czym Wy najbardziej się interesujecie i kim chcielibyście zostać w przyszłości?

Zapraszamy Was także do filmowej zgadywanki i namalowania ilustracji do filmu „Kufer pełen tajemnic”

Na koniec naszej lekcji 2 niespodzianki 🙂

Zapraszamy Was dzisiaj do Centrum Sztuki Dziecka (CSD), które jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmu Młodego Widza – Ale kino!  Pierwsza propozycja to ich nowa oferta na czas domowej izolacji – Ale Kino Domowe!  Teraz możecie obejrzeć/wypożyczyć większość filmów, które dotąd były grane w kinach wyłącznie w trakcie festiwalu. Wśród nich film o Waszych rówieśnikach którzy bawiąc się w piasku odnajdują tajemniczy kufer (jak w dzisiejszej lekcji) i to jest początkiem ich ciekawych przygód.  https://alekino.com/news/ale-kino-domowe-1/  Obserwujcie tę stronę, bo wkrótce CSD zaprezentuje na niej także darmowe filmy krótkometrażowe.

Druga niespodzianka od CSD to zaproszenie na dzisiejszy popołudniowy spektakl on-line ze Sceny Wspólnej. Takie przedstawienia w cyklu Teatr w domu, będą transmitowane dla Was co tydzień. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na piękny spektakl „Karmelek” – o sympatycznym piesku, który próbuje odkryć, co ma w sobie dobrego.    https://csdpoznan.pl/aktualnosci/teatr-w-domu-czyli-spektakl-karmelek-online

Karmelek zaprasza Was już teraz, byście zajrzeli na jego podwórko (a znacie już wiejskie podwórko z naszych lekcji)

Życzymy Wam miłych chwil z Centrum Sztuki Dziecka 🙂Wesołej nauki przez zabawę! A co będzie na następnej lekcji? A jak myślicie? Co jest 1 kwietnia? Życzymy wszystkim dzieciom przyjemnych chwil z naszym Interaktywnym elementarzem z klasą.

Mamy nadzieję, że korzystacie z niego regularnie i w formie zabawy, walcząc z nudą, przerabiacie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową.

JAK PRACOWAĆ Z INTERAKTYWNYM PODRĘCZNIKIEM ?

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie  www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w nasz interaktywny elementarz  Wiosna.

3. Wybierz do nauki z elementarza odpowiednią lekcję i kliknij w nią.