Close

16 kwietnia 2020

Lekcja 22. H i CH – jak hulajnoga w chmurach – Szkoła domowa z elementarzem z klasą

Drodzy Nauczyciele i Rodzice,

DROGIE PIERWSZAKI,

zapraszamy na kolejną lekcję domową.

Tym razem odwiedzimy smoczą rodzinkę. I przeżyjemy z nimi ciekawą historię – dziwne hałasy, czarne chmury i tajemnicze wybuchy. Zapraszamy na przygody ze smokami!

INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – WIOSNA. Lekcja 22. H i Ch – jak hulajnoga w chmurach/ Zaułek słówek
(2 tematy z podręcznika)

Dzisiaj, dzięki tej historii poznacie 2 nowe głoski – h i ch. Mimo, że brzmią tak samo, to w różnych wyrazach różnie je się pisze. I to będziecie dzisiaj ćwiczyli. Najpierw poznacie te nowe głoski, nauczycie się je pisać i poszukacie ich w różnych wyrazach. Potem z rodzinką smoków przeżyjecie fantastyczną i nieco straszną przygodę na ich dziwnej, wybuchowej planecie. Wszystko skończy się jednak szczęśliwie przy ciepłej herbatce z herbatnikami.

 Potem czeka Was nieco twórczej pracy – namalujecie lub ulepicie z plasteliny smocze chochliki. Zastanowicie się też, co oznacza powiedzenie, że „strach ma wielkie oczy”. Zabawicie się w odgadywanie przysłów i odgrywanie teatralnych scenek ze smoczymi bohaterami.
Przy okazji zapraszamy Was już na sobotnie teatralne popołudnie z Centrum Sztuki Dziecka na Scenę Wspólną i wspólne ogladanie on-line spektaklu „CHODŹ NA SŁÓWKO 2”.
W sobotę o 17.00 dla Was wyjątkowe PRZEDSTAWIENIE ON-LINE,
a już teraz zapraszamy na PRÓBĘ.
W drugiej, dodatkowej części lekcji odwiedzicie „Zaułek słówek” i poćwiczycie pisownie poznanych dzisiaj głosek. Poznacie Helenkę, Heńka i Huberta, którzy spotkali się przy herbatce z herbatnikami. A w kuchni pan Stach jest dzisiaj kucharzem. W ochronnym fartuchu częstuje pachnącymi racuchami Michalinę i Michała. Nawet kotek zjada okruchy. Pycha!
Na Was oczywiście czeka, w związku z tym, sporo zagadek.
Wesołej nauki przez zabawę! 
A co na następnej lekcji?
W kolejnym tygodniu dzwonek przeniesie nas do świata dźwięków i muzyki.
Życzymy wszystkim dzieciom przyjemnych chwil z naszym Interaktywnym elementarzem z klasą.

Mamy nadzieję, że korzystacie z niego regularnie i w formie zabawy, walcząc z nudą, przerabiacie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową.

JAK PRACOWAĆ Z INTERAKTYWNYM PODRĘCZNIKIEM ?

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie  www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w nasz Interaktywny elementarz z klasą Wiosna.

3. Wybierz do nauki z elementarza odpowiednią lekcję i kliknij w nią. Potem wybierz jeszcze dodatkowy, kolejny temat z podręcznika „Zaułek słówek” utrwalający pisownię.

.