Close

22 czerwca 2020

Lekcje z kalendarzem. Szkoła domowa z podręcznikami z klasą. (Lekcja 63)

Drodzy Nauczyciele i Rodzice,

DROGIE DZIECI,

zapraszamy Was na kolejne spotkanie z naszą szkołą domową. Po ostatnich eksperymentach, dzisiaj czeka Was lekcja matematyczna z kalendarzem. Przyjemnej zabawy!

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEJ MATEMATYKI Z KLASĄ 1– LATO.
Lekcje: Tydzień + Rok ma 12 miesięcy.
Zapraszamy do spotkań z interaktywną wersją “My i nasz elementarz. Matematyka” pod redakcją Marii Lorek, Agaty Ludwy i Barbary Ochmańskiej.
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
.
Na zakończenie roku mamy dla Was lekcje związane z tematyką kalendarza. Czekają dziś na Was ćwiczenia i zabawy związane z pojęciami tygodnia i miesięcy. Wesołej zabawy z naszymi zadaniami.
.
Darmowe Zdjęcia : biały, czas, numer, linia, czarny, papier ...
.
TYDZIEŃ

Poćwiczycie dzisiaj zadania z rozkładem tygodnia. Niektóre zadania będą wymagały od Was czasem intensywnego myślenia, ale na pewno poradzicie sobie.
Pamiętajcie, że interaktywne podręczniki uczą na błędach i jeśli się pomylicie, to zawsze możecie jeszcze raz pomyśleć i odpowiedzieć poprawnie.
.
.
MIESIĄCE
W drugiej części lekcji zapraszamy Was do przypomnienia sobie kalendarza . Czeka na Was sporo ćwiczeń i zagadek interaktywnych dotyczących  miesięcy. Jesteśmy przekonani, że zadanie sprawią Wam przyjemność i satysfakcję z ich rozwiązania.
.
.
.
.
Ruszajcie z nami do wirtualnej przygody! Zapraszamy na wspaniałą matematyczną wyprawę! Podoba Wam się? Taka wyprawa, to świetna zabawa!
.
A co na następnej interaktywnej lekcji?
Na zakończenie matematycznej przygody w klasie 1 odwiedzimy matematyczne stacje badawcze.
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą. 
.

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wybierz dzisiaj podręcznik Interaktywną matematykę. Lato  i dodaj go do swoich zasobów.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby.

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ