Close

28 marca 2021

Na planie filmowym – Szkoła domowa z elementarzem z klasą. Lekcja 7.

Drodzy Nauczyciele i Rodzice, DROGIE PIERWSZAKI,

witamy na kolejnej lekcji domowej.

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – Wiosna.  Blok tematyczny z podręcznika “My i nasz elementarz” pt. Na scenie i na ekranie. Lekcja: Na planie filmowym.

Zapraszamy na  wirtualną lekcję. Mamy nadzieję, że codziennie chętnie skorzystacie z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy odrobicie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową.

INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – WIOSNA. Lekcja 7. Na planie filmowym

Pozostajemy w klimatach artystycznych, Dzisiaj nasza ostatnia lekcja w tym bloku tematycznym. Zapraszamy Was na filmową lekcję domową

.

Franek na planie filmowym

Dzisiaj odwiedzamy w pracy mamę Franka. Zobaczymy jak wygląda praca nad powstaniem filmu i jakie zawody związane są z produkcją filmową. Poznacie różne gatunki filmów. Porozmawiajcie w domu, jakie filmy lubicie oglądać najbardziej i jakie są ich charakterystyczne cechy.

Poznaliście ostatnio wiele ciekawych zawodów. A czym Wy najbardziej się interesujecie i kim chcielibyście zostać w przyszłości?

Filmowe zabawy

Zapraszamy Was także do filmowej zgadywanki i namalowania ilustracji do filmu “Kufer pełen tajemnic”. Możecie też namalować ilustrację, albo plakat do waszego ulubionego filmu. Możecie to zrobić w sposób klasyczny (kredki, farbki)  lub na naszym interaktywnym ekranie. Pamiętajcie, że do rysunków w interaktywnym elementarzu możecie wracać wielokrotnie i je uzupełniać.

Ale kino!

Zachęcamy was także do spotkania z Centrum Sztuki Dziecka, które jest organizatorem  Międzynarodowego Festiwalu Filmu Młodego Widza – Ale kino! i portalu filmowego dla dzieci Ale kino z klasą

ale kino 800x445 - Poznań: Rozpoczął się festiwal Ale Kino!

Do listopada , czyli kolejnego festiwalu pozostało wiele miesięcy, a ochota na dobry film jest zawsze.
Z pomocą przyjdą wam serwisy VOD, na których regularnie pojawiają się filmy premierowo pokazywane podczas 38. edycji Ale Kino!  

Na koniec naszego bloku tematycznego poświęconemu scenie i ekranowi możecie jeszcze zobaczyć różne typy lalek teatralnych i jak można z ich pomocą tworzyć film animowany

 
 
Wesołej nauki przez zabawę!
A co będzie na następnej naszej lekcji?
Każdy na pewno pamięta, że wielkimi krokami zbliżają się święta…
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą.
 
 
_____________________________________________________________________________________________

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik zintegrowany Wiosna dla klasy 1 i dodaj go do swoich zasobów.

Wszystkich uczniów klas 1-3 zachęcamy także do korzystania
z interaktywnych podręczników do matematyki.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby wybierając odpowiedni temat lekcji ze spisu treści.

——————————————————————————————————————

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać bezpłatnie na Dzwonku inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego lub zakupić jeszcze inne zasoby.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ