Close

12 maja 2020

Nad rzeką. Szkoła domowa z podręcznikami z klasą. (Lekcja 39)

Drodzy Nauczyciele i Rodzice,

DROGIE DZIECI,

zapraszamy Was na kolejne spotkanie ze szkołą domową.

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – LATO.
Lekcja: Nad rzeką.
.
Ostatni tegoroczny podręcznik “My i nasz elementarz” rozpoczyna się blokiem tematycznym p.t. Polska – nasza ojczyzna. Zapraszamy do spotkań z jego interaktywną wersją.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Dzisiaj razem z elementarzową klasą i ich panią wybierzemy się na ekspedycję poszukiwawczą nad rzekę.
Czego nasi podręcznikowi uczniowie poszukiwali nad wodą? Co można nad nią usłyszeć? Po czym można poznać, czy woda w rzece jest czysta?  Tego dowiecie się już z opowiadania.
Przeczytajcie uważnie pytanie Gabrysi, zapisane na końcu dzisiejszego opowiadania. Zastanówcie się nad nim i porozmawiajcie o tym z rodzicami lub koleżankami i kolegami.
W naszej interaktywnej lekcji czekaja na Was, jak zawsze, ciekawe zagadki i test wiedzy.
.
Tajemniczy budowniczy
Czy wiecie, jakie zwierzę jest doskonałym konstruktorem? Potrafi budować na potokach i rzekach zapory wodne i w ten sposób regulować przepływ wody? Umie budować domy z podwodnym wejściem? Ciekawe, czy wiecie, co to jest żeremie?  Sprawdźcie w internecie lub słowniku. Dowiedzcie się więcej o życiu tych zwierząt.
.
Album rzeki
Poszukajcie informacji o roślinach i zwierzętach, które dzieci zobaczyły podczas wycieczki. Porozmawiajcie o tym w domu.
Załóżcie album o zwierzętach żyjących nad rzeką lub na łące. Możecie wklejać do niego zdjęcia i ilustracje, zapisywać informacje i ciekawostki. Możecie również zrobić własne rysunki zwierząt do swojego albumu.
Po powrocie do szkoły będziecie mogli porównać Wasze albumy.
.
A co na następnej interaktywnej lekcji?
Przypomnijcie sobie naszą wyprawę z biegiem Wisły. Pamiętacie jak zmieniała się okolica? Na kolejnej lekcji poznamy różne krajobrazy, jakie występują w Polsce.
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą. 
.

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik  Lato dla Twojej klasy i dodaj go do swoich zasobów.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby.

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ