Close

18 marca 2020

Nasza szkoła domowa z elementarzem z klasą. Wiosna. Lekcja 4

 

Drodzy Nauczyciele i Rodzice, DROGIE PIERWSZAKI,
zapraszamy na czwartą, wspólną, wirtualną lekcję.

Mamy nadzieję, że będziecie teraz codziennie korzystać z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy realizować kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową. Dziś nasz kolejny dzień walki z nudą.

JAK PRACOWAĆ Z INTERAKTYWNYM PODRĘCZNIKIEM

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie  www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w nasz interaktywny elementarz  Wiosna.  .

3. Dzisiaj z elementarza wybierz do nauki lekcję 4. Hipoterapia.

No to co, gotowi już do lekcji?  Zapraszamy!

INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ. WIOSNA. Lekcja 4.

Koników ciąg dalszy. Dzisiaj zgodnie z obietnicą odwiedzimy stadninę koni. Zastanawiacie sie pewnie, co to jest ta hipoterapia? Przed naszą lekcją porozmawiajcie z rodzicami, zajrzyjcie do internetu lub encyklopedii i dowiedzcie sie czym się różni hipoterapia od jazdy konnej.

Podczas lekcji odwiedzicie konie w stadninie i zobaczycie jakie zajęcia tam się odbywają. Poznacie Łucję i Adasia, którzy często odwiedzają koniki. Jak myślicie dlaczego? Wymyślicie imiona dla wszystkich koni. Uzasadnijcie, dlaczego takie wymyśliliście. Na zakończenie zabawa – niespodzianka interaktywne konikowe puzzle. No to, wio!
A już po interaktywnej lekcji zapraszamy Was do obejrzenia filmu z elementarzową piosenką.
Wiadomo, że w czasie deszczu dzieci nudzą się paskudnie, nie tylko w jesienne popołudnie. Wy też pewnie w domu jesteście już strasznie znudzeni. Ale my mamy  receptę na nudę. Zobaczcie, co Wam podpowiedzą uczniowie na scenie szkolnego teatru.
Do obejrzenia –Teatrzyk piosenki
Czy wczoraj udało Wam się zrobić skarpetkowego konika? Możecie dzisiaj zmajstrować dla niego jakiegoś towarzysza, by nie było mu nudno. Pomyślcie o czym mogliby ze sobą porozmawiać, a potem wystarczą 2 krzesła, miotła i obrus lub kocyk i macie już domowy teatrzyk 🙂  Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego.
Jeśli spodobała Wam się piosenka w wykonaniu teatrzyku szkolnego, to możecie z platformy dzwonek.pl pobrać do swoich zasobów pierwszą część Interaktywnego elementarza z klasą/Jesień i znajdziecie tam interaktywną wersję tej piosenki (na str 74-75). Możecie jej posłuchać, a potem włączyć sam muzyczny podkład i pośpiewać najpierw melodię (la, la, la), a na koniec spróbujcie zaśpiewać do podpowiadanego Wam tekstu. Możecie ją także wykorzystać do własnego teatrzyku domowego.
Ale dzisiaj dużo zajęć w naszej szkole domowej – dacie radę Pierwszaki?
To do dzieła! A wieczorem może zaprasicie całą rodzinkę do Waszego domowego teatrzyku na sztukę pod tytułem… no właśnie jakim?- to już Wy zdecydujecie 🙂
Ale najpierw zapraszamy Was do dalszej przygody z Podręcznikiem z klasą, do naszej kolejnej interaktywnej lekcji domowej w stadninie koni.
Życzymy Wam wesołej nauki przez zabawę!

A co będzie jutro?  Ciii, bo jutro będą Ćmy!.

Życzymy wszystkim dzieciom przyjemnej zabawy z naszym Interaktywnym elementarzem z klasą.

.