Close

22 marca 2020

Nasza szkoła domowa z elementarzem z klasą. Wiosna. Lekcja 6

Drodzy Nauczyciele i Rodzice, DROGIE PIERWSZAKI,

zapraszamy na kolejną wspólną, wirtualną lekcję. Mamy nadzieję, że  codziennie korzystacie z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy realizujecie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową. Dziś nasz kolejny dzień walki z nudą.

JAK PRACOWAĆ Z INTERAKTYWNYM PODRĘCZNIKIEM

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie  www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w nasz interaktywny elementarz  Wiosna.

3. Dzisiaj z elementarza wybierz do nauki lekcję Spotkania z wiosną.

Gotowi do naszej kolejnej lekcji?  Zapraszamy!

INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ. WIOSNA. Lekcja 6.

Czego dowiecie się dzisiaj?

W piątek przyszła do nas wiosna astronomiczna (czyli równonoc wiosenna – dowiedzcie się co to znaczy), w sobotę wiosna kalendarzowa, a za oknem jakoś nieśmiało nam się pojawia. Ale wiadomo – w marcu jak w garncu. A co to znaczy, poznacie sami w gazetce klasowej. Zobaczycie, że z pogodą w marcu rzeczywiście różnie bywa. Może zrobicie własną gazetkę domową z obrazkowym kalendarzem pogody. I Wasze ilustracje wiosny.

Dowiecie się, co to jest stetoskop i czy można nim podsłuchiwać, jak przyroda budzi się do życia. Obserwujcie teraz uważnie, co dzieje się za Waszymi oknami. Przyglądajcie się trawnikom, krzewom, gałęziom drzew. Swoje obserwacje przenieście na kartki papieru, albo na ekran naszego interaktywnego elementarza. Obrazek, który wykonacie zostanie zapisany w Waszym elementarzu i zawsze możecie do niego wrócić i dorysować w nim coś nowego, co zaobserwowaliście za oknami. Tak samo jak na kartce papieru. Posłuchacie pięknego wiersza o marcu – możecie się go nauczyć. Poprzez zabawę memo poznacie ptaki, które wracają do nas na wiosnę. Na koniec interaktywnej lekcji – wiosenna muzyczna niespodzianka. Posłuchajcie jej, następnie nauczcie się dobrze czytać tekstu piosenki. Potem włączcie podkład muzyczny i pośpiewajcie la,la, la. A na koniec pośpiewajcie. Zaznaczany na bieżąco tekst podpowie Wam kiedy śpiewać.

Zobaczycie też doświadczenie z kwiatami. Sami również możecie doświadczać w Waszych domowych laboratoriach badawczych. Jeśli macie w domu jakieś nasionka lub cebulki kwiatowe, to najlepszy moment, by je zasadzić postawić na parapecie, codziennie trochę podlewać i czekać co sie wydarzy. Możecie wysiać np. rzeżuchę, albo wsadzić do doniczki cebulę. Na pierwsze efekty musicie trochę poczekać, ale sami widzicie, że wiosna się bardzo nie spieszy.

Wesołej nauki przez zabawę!

A co będzie na kolejnej naszej lekcji? Przylecą do nas bociany!  Ciekawe, czy bociany jedzą ćmy?

Życzymy wszystkim dzieciom przyjemnych chwil z naszym Interaktywnym elementarzem z klasą.