Close

23 marca 2020

Nasza szkoła domowa z elementarzem z klasą. Wiosna. Lekcja 7

Drodzy Nauczyciele i Rodzice, DROGIE PIERWSZAKI,

zapraszamy na kolejną wspólną, wirtualną lekcję. Mamy nadzieję, że  codziennie korzystacie z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy realizujecie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową. Dziś nasz kolejny dzień walki z nudą.

JAK PRACOWAĆ Z INTERAKTYWNYM PODRĘCZNIKIEM ?

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie  www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w nasz interaktywny elementarz  Wiosna.

3. Dzisiaj z elementarza wybierz do nauki lekcję Powrót bocianów.

Gotowi do naszej kolejnej lekcji?  Zapraszamy!

INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ. WIOSNA. Lekcja 7.

Czego dowiecie się dzisiaj o tych naszych pięknych ptakach?

Na początek lekcji proponujemy Wam obejrzenie filmowej piosenki o bocianie wędrowniku   https://www.youtube.com/watch?v=7T2GZe6H_NE .

A w naszej interaktywnej lekcji dowiecie się o tym, co robią bociany po powrocie do nas wiosną, jak opiekują się swoim potomstwem. Poznacie jak ptaki budują swoje gniazda. Przyjrzycie się też, jak zbudowane jest ptasie pióro i dlaczego jest lekkie jak piórko. Poznacie ptaki przylatujące do nas wiosną i te, które od nas teraz odlatują.

Czasami zdarza się, że bocianom coś się stanie, nie mają sił odlecieć jesienią do ciepłych krajów i z konieczności się udomowią.  Zobaczcie takiego oswojonego ogródkowego bociana, który daje się karmić, poić, a nawet głaskać   https://www.youtube.com/watch?v=aGIArxSn_zU

Czy wiecie, co stało się pewnemu boćkowi o imieniu Kajtek? Jeśli nie, to na zakończenie dzisiejszej interaktywnej lekcji zapraszamy Was na „Kajtkowe przygody” w ciekawym słuchowisku   https://www.youtube.com/watch?v=4Rdnf3IEcLM

Wesołej nauki przez zabawę!A co będzie na następnej naszej lekcji? Poznacie kolejne głoski i kolejne zwierzęta na wiejskim podwórku.

Życzymy wszystkim dzieciom przyjemnych chwil z naszym Interaktywnym elementarzem z klasą.

.