Close

25 marca 2020

Nasza szkoła domowa z elementarzem z klasą. Wiosna. Lekcja 9

Drodzy Nauczyciele i Rodzice, DROGIE PIERWSZAKI,

zapraszamy na kolejną wspólną, wirtualną lekcję. Mamy nadzieję, że  codziennie korzystacie z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy realizujecie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową. Dziś nasz kolejny dzień walki z nudą.

JAK PRACOWAĆ Z INTERAKTYWNYM PODRĘCZNIKIEM ?

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie  www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w nasz interaktywny elementarz  Wiosna.

3. Dzisiaj z elementarza wybierz do nauki 2 lekcje Witamy wiosnę + Bawimy się w teatr.

Gotowi do naszej kolejnej lekcji?  Zapraszamy!

 

  INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – WIOSNA. Lekcja 9.

Dzisiaj będzie bardzo artystycznie.

Na początek posłuchacie opowiadania o wiośnie. Ale nieco innego. Wiecie już zapewne czym jest słuchowisko? To opowiadanie rozpisane na role różnych postaci, które w nim występują. Dodatkowo wzbogacone muzyką i efektami dźwiękowymi. To taki teatr wyobraźni. Posłuchajcie więc rozpisanego na role wiersza (to scenariusz słuchowiska lub przedstawienia) i wyobraźcie sobie tą wiosenną historię na scenie.

Potem, przy muzyce pt. Cztery pory roku-Wiosna, spróbujcie narysować wysłuchaną wiosenną rozmowę zwierząt na łące. Możecie zrobić to na kartce papieru lub na tablecie.

W drugiej części lekcji zobaczycie jak przygotowały przedstawienie dzieci z kl. 1A i dowiecie się jakie jest jutro święto.

Pomyślcie jaką scenografię można zrobić do tego przedstawienia, a na koniec zaprojektujcie plakat z zaproszeniem na spektakl

A może wymyślicie też kostium dla jednej z postaci i spróbujecie go narysować, a może nawet wykonać z tego co znajdziecie w domu 🙂

 

Wesołej nauki przez zabawę!
A co będzie na następnej naszej lekcji?
Odwiedzimy teatr i spotkamy niezwykłych gości z Madagaskaru.
Życzymy wszystkim dzieciom przyjemnych chwil z naszym Interaktywnym elementarzem z klasą.

.