Close

31 maja 2020

O marzeniach. Szkoła domowa z podręcznikami z klasą. (Lekcja 52)

Drodzy Nauczyciele i Rodzice,

DROGIE DZIECI,

zapraszamy Was na kolejne spotkanie ze szkołą domową.

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – LATO.
Lekcja: Piosenka o marzeniach.
.
Kontynuujemy blok tematyczny z podręcznika “My i nasz elementarz” pt. Moja rodzina, ja i moje marzenia. Zapraszamy do spotkań z jego interaktywną wersją.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Marzenia, ach marzenia. Kto z Was nie lubi od czasu do czasu puścić wodze wyobraźni? Na dzisiejszej lekcji podpowiemy Wam jak łapać i przechowywać marzenia. Więcej już na dzisiejszej lekcji.
W naszym interaktywnym podręczniku czeka na Was dziś mnóstwo ciekawych zabaw i ćwiczeń. Ruszajcie z nami do wirtualnej przygody!
.
Piosenka o marzeniach
Zapoznacie z tekstem piosenki o marzeniach. Zobaczycie jakie marzenia mieli jej bohaterowie. Ale dzisiaj nie będzie zwyczajnego śpiewania piosenki. Dziś musicie uruchomić swoją wyobraźnię i do tekstu ułożyć własną melodię. Potem zapraszamy Was do wirtualnego pianina, byście spróbowali zagrać piosenkę.
Takie cuda tylko w naszych interaktywnych ćwiczeniach.
.
Marzycielskie puzzle
Czekają też na Was interaktywne puzzle. Kiedy je ułożycie, dowiecie się o czym marzą dzieci odpoczywające na łące? A jakie są Wasze marzenia? Jak je złapać? Trzeba je z Waszej wyobraźni przelać na papier. Możecie je opisać, ale też możecie je narysować, namalować, a potem ukryć w bezpiecznym miejscu, aby po czasie sprawdzić czy się spełniły 🙂
.
Kuferek marzeń
Czy zwróciliście uwagę na ilustracji, że na trawie między dziećmi leży jakiś dziwny przedmiot? Jak myślicie co to może być? To tajemniczy kuferek do przechowywania marzeń. Na dzisiejszej lekcji podpowiemy Wam jak go zrobić
.
.
Trudne marzenia
Pomyślcie, czy wszystkie marzenia łatwo się spełniają? Dlaczego niektórym trudniej spełnić swoje marzenia? Czy możecie pomóc komuś w spełnieniu jego  marzenia? W jaki sposób? Pomyślcie o tym. Może czasem, takie czyjeś marzenie, zależy właśnie od Was?
.
A co na następnej interaktywnej lekcji?
Jutro rozpoczniemy nowy dział i zanurzymy się w kolory w świecie sztuki i przyrody .
Zapraszamy na kolejne lekcje!
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą. 
.

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik  Lato dla Twojej klasy i dodaj go do swoich zasobów.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby.

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ