Close

30 marca 2021

Ozdoby wielkanocne – Szkoła domowa z elementarzem z klasą. Lekcja 9

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – Wiosna.  Blok tematyczny z podręcznika “My i nasz elementarz” pt. Wielkanocne zwyczaje. Lekcja: Ozdoby wielkanocne.

Mamy nadzieję, że codziennie chętnie skorzystacie z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy odrobicie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową. Możecie zajrzeć także do innych naszych lekcji i podręczników.

INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – WIOSNA. Lekcja 9. Ozdoby wielkanocne

Zapraszamy Was na przedświąteczną  lekcję domową w kolejnym bloku tematycznym – Wielkanocne zwyczaje.

Święta, święta , coraz bliżej… a więc do dzieła, dzisiaj ozdabiamy nasze domy. Zgodnie z obietnicą dziś czeka Was dzień głównie plastycznych działań. W nastroju nadchodzących szybko świąt kontynuujemy ozdabianie naszych domów. Na dzisiejszej lekcji poznacie techniki wykonywania różnorodnych ozdób wielkanocnych.

Wiosenne wazoniki

Na początek zapraszamy Was do twórczego zamienienia pustej butelki w piękny wazonik. Zobaczcie, co podpowiada wam nasz podręcznik?  Będziecie mogli najpierw zaprojektować, a potem własnoręcznie ozdobić świąteczny wazon. A może sami macie jeszcze ciekawszy pomysł?  Na początek możecie zrobić sobie projekt wazonu na naszym wirtualnym ekranie.

Ozdóbki wielkanocne

Ze styropianowych jajek, albo wydmuszek, oraz kolorowych bibułek, serwetek, piórek sznurków możecie wykonać piękne ozdoby wielkanocnego stołu.

Zgadywanki z instrukcją

Jak zwykle czeka na Was kilka zgadywanek. Po ich rozwiązaniu dowiecie się, jak prosto z papieru można wykonać kolorowe, wiosenne ptaszki. Możecie zawiesić je nad stołem.

Pamiętajcie o swoich bliskich, angażujcie się w przedświąteczne przygotowania, by czas  Świąt Wielkiej Nocy, był dla Was wszystkich czasem refleksji, spokoju i radości. Tego Wam życzymy!

Wesołej nauki przez zabawę! 
A co na naszej ostatniej lekcji przed przerwą ?
A jak myślicie? Co jest 1 kwietnia?
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą.
_____________________________________________________________________________________________

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik zintegrowany Wiosna dla klasy 1 i dodaj go do swoich zasobów.

Wszystkich uczniów klas 1-3 zachęcamy także do korzystania
z interaktywnych podręczników do matematyki.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby wybierając odpowiedni temat lekcji ze spisu treści.

——————————————————————————————————————

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać bezpłatnie na Dzwonku inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego lub zakupić jeszcze inne zasoby.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ