Prima Aprilis – Szkoła domowa z elementarzem z klasą. Lekcja 10
Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – Wiosna. Blok tematyczny z podręcznika “My i nasz elementarz” pt. Wielkanocne zwyczaje. Lekcja: Prima Aprilis.
Mamy nadzieję, że codziennie chętnie skorzystacie z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy odrobicie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową. Możecie zajrzeć także do innych naszych lekcji i podręczników.
Zapraszamy Was na ostatnią przedświąteczną lekcję domową w kolejnym bloku tematycznym – Wielkanocne zwyczaje.
Dzisiaj lekcja jest trochę nietypowa, bo i dzień niecodzienny.
Czy wiecie jak po łacinie brzmi dzisiejsza data 1 kwietnia? Prima aprilis.
Teraz już wiecie o czym będzie dzisiejsza lekcja
INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – WIOSNA. Lekcja 10. Prima Aprilis
Dobry żart
Wiecie już dobrze, co dzieje się tego dnia i niełatwo Was nabrać. Dzisiaj przeczytacie historię żartu, jaki Robert zrobił w szkole. Czy to było zabawne i rozbawiło wszystkich? Dowiecie się o tym z opowiadania, a także o tym, co znaczy dobry żart i jak można żartować. Z prima-aprilisowej zgadywanki dowiecie się także, gdzie nie wypada żartować.
Figle, psoty i komedie
Nie macie okazji by żartować w szkole, ale przecież możecie spłatać figla także na odległość. Napiszcie coś do kolegi/koleżanki. Pomyślcie tylko dobrze, by był to udany żart.
A jaki to gatunek sztuki teatralnej lub filmu, w którym jest najwięcej żartów? Może obejrzycie jakąś dobrą komedię, by świętować Prima aprilis
Humor i zdrowie
Pamiętajmy, że dzieci z wysokim poczuciem humoru łatwiej budują relacje, mają wyższą samoocenę i lepiej sobie radzą z problemami. Pozwólmy więc dzieciom się śmiać i dostarczajmy im jak najwięcej powodów do radości. Cieszmy się wspólnie z każdej drobnej rzeczy, z każdego sukcesu. Ćwiczmy więc w domu dowcip i dobry humor, który także rozładowuje stres. Szukacie inspiracji? Zerknijcie też tutaj
Dzień Ptaków
Dość już żartów – chwila powagi. Witają was sowy – mądre głowy i przypominają, że 1 kwietnia mamy też Międzynarodowy Dzień Ptaków. Za oknami już wiosna, ale to nie znaczy że nasi skrzydlaci przyjaciele nie potrzebują pomocy. Jak można im nadal pomagać? Zobaczcie w Eko-kalendarzu ciekawy informator na Dzień Ptaków
Pamiętajcie o swoich bliskich, angażujcie się w przedświąteczne przygotowania, by czas Świąt Wielkiej Nocy, był dla Was wszystkich czasem refleksji, spokoju i radości. Tego Wam życzymy!
JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE!
1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl
2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik zintegrowany Wiosna dla klasy 1 i dodaj go do swoich zasobów.
3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby wybierając odpowiedni temat lekcji ze spisu treści.
——————————————————————————————————————
4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać bezpłatnie na Dzwonku inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego lub zakupić jeszcze inne zasoby.
5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.
6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.
WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ