Close

2 czerwca 2020

Przyroda w malarstwie. Szkoła domowa z podręcznikami z klasą. (Lekcja 53)

Drodzy Nauczyciele i Rodzice,

DROGIE DZIECI,

zapraszamy Was na kolejne spotkanie ze szkołą domową.

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – LATO.
Lekcja: Przyroda w malarstwie.
.
Dzisiaj rozpoczynamy kolejny blok tematyczny z podręcznika “My i nasz elementarz” pod redakcją Marii Lorek i Lidii Wollman, pt. Kolory w przyrodzie. Zapraszamy do spotkań z jego interaktywną wersją.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Kolorowy świat wokół nas. Tyle barw w naturze nas otacza. Czy zwracaliście uwagę na to, jak zmienia się kolorystyka Waszej okolicy wraz ze zmianą pór roku, pogody, pory dnia?  Zwróćcie teraz większą uwagę na Wasze otoczenie, obserwujcie te zmiany zwłaszcza w przyrodzie.
.
Wchodzimy do obrazów z puzzli
Dzisiaj w naszej lekcji na początek znana Wam już zabawa – interaktywne puzzle. Tym razem w układankach obrazkowych musicie ułożyć obrazy polskich malarzy. Potem spróbujecie je opisać i porównać. Poprosimy Was, byście oczami wyobraźni weszli wgłąb tych obrazów i poczuli ich klimat. Pomyśleli, co tam możecie zobaczyć? Co usłyszeć? Co poczuć?
.
Ciepło, zimno – zimno, ciepło.
Słońce z nieba gdzieś uciekło. W naszych książkach azyl ma i w kolory z nami gra. Przyjrzycie się ilustracjom w naszym podręczniku i zastanowicie, jakich barw użyli malarze i dlaczego? Jak kojarzą Wam się te barwy? Jak je odczuwacie? Czy można określić, które z nich są ciepłe, a które zimne?
.
.
Ciepło barw
Przyjrzycie się palecie kolorów. Zastanowicie, które z nich można określić jako ciepłe, a które w Waszym odczuciu są barwami zimnymi.
Obejrzyjcie albumy z obrazami lub fotografiami przyrody. Poszukajcie w nich krajobrazów. Które z tych miejsc najbardziej Wam się spodobały? Które chcielibyście odwiedzić?
.
Moja domowa galeria malarska
Wyjdźcie na spacer, na spotkanie z naturą. Weźcie ze sobą kartki papieru i kolorowe kredki lub farby.  Znajdźcie ciekawe miejsca, które Was zainspirują i namalujcie własne pejzaże malarskie. Wymyślcie tytuły do Waszych obrazów, a po powrocie ze spaceru przygotujcie własną domową galerię. Porozmawiajcie o tym jak przyroda zachęca do tworzenia sztuki.
.
A co na następnej interaktywnej lekcji?
Spróbujemy dowiedzieć się wspólnie, gdzie mieszkają kolory? .
Zapraszamy na kolejne lekcje!
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą. 
.

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik  Lato dla Twojej klasy i dodaj go do swoich zasobów.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby.

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ