Close

5 kwietnia 2021

Śmigus dyngus – Szkoła domowa z elementarzem z klasą. Lekcja 11

 

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – Wiosna.  Blok tematyczny z podręcznika “My i nasz elementarz” pt. Wielkanocne zwyczaje. Lekcja: Śmigus Dyngus.

Mamy nadzieję, że codziennie chętnie skorzystacie z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy odrobicie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową. Możecie zajrzeć także do innych naszych lekcji i podręczników.

Zapraszamy Was na ostatnią lekcję domową w kolejnym bloku tematycznym – Wielkanocne zwyczaje.

 

INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – WIOSNA. Lekcja 11. Śmigus-dyngus

W ostatnim dniu świąt obchodziliśmy Poniedziałek Wielkanocny  zwany też lanym poniedziałkiem. W świeckich zwyczajach, to święto wiąże się z witaniem wiosny i poprzez oblewanie wodą – symbolicznym oczyszczeniem z brudu i chorób. Polewajcie się więc na zdrowie, byle ze zdrowym rozsądkiem.

Przeczytacie dzisiaj o przygodzie Ali I Eli. Zobaczycie, że czasem w tym dniu niektórym brakuje rozumu. Odpowiecie też sobie na pytanie: Na czym polega dobra zabawa w lany poniedziałek. Spróbujecie wyobrazić sobie, jaki mógłby być dalszy ciąg tej historii. Jak zawsze czeka też na Was kilka zagadek, oraz wielkanocny labirynt i zabawa rysunkowa.

Wesołej nauki przez zabawę! 
A co będzie na następnej lekcji? Jeszcze sobie nieco pożartujemy, ale teraz już ortograficznie…
 
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą.
 
 
_____________________________________________________________________________________________

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik zintegrowany Wiosna dla klasy 1 i dodaj go do swoich zasobów.

Wszystkich uczniów klas 1-3 zachęcamy także do korzystania
z interaktywnych podręczników do matematyki.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby wybierając odpowiedni temat lekcji ze spisu treści.

——————————————————————————————————————

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać bezpłatnie na Dzwonku inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego lub zakupić jeszcze inne zasoby.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ