Close

21 marca 2021

Spotkanie z wiosną. Szkoła domowa z podręcznikami z klasą. Lekcja 1

Drodzy Nauczyciele i Rodzice, DROGIE PIERWSZAKI,

Aby uprzyjemnić czas koniecznego odosobnienia, oraz wspomóc nauczycieli i rodziców w zdalnym nauczaniu, będziemy Wam codziennie proponować wirtualne lekcje z elementarzem z klasą i podpowiadać co możecie zrobić w domu.
Możecie od dziś korzystać z naszego Interaktywnego elementarza z klasą i w tej formie realizować kolejne lekcje. To taka domowa szkoła realizowana zgodnie z podstawą programową.
Nie będziecie się z nami nudzić, a gdy wrócicie do szkoły zapewne zadziwicie wiedzą swoich nauczycieli.
Jeśli nie umiecie jeszcze dobrze czytać nie martwcie się, wszystkie teksty i polecenia przeczyta Wam lektor. Kiedy rozwiążecie zadanie sygnał dźwiękowy powiadomi Was czy to dobra, czy może zła odpowiedź. Gdy się pomylicie, też się nie martwcie, możecie się szybko poprawić. Po prawidłowym rozwiązaniu zadań pojawi się “słoneczna gwiazdka”. To znak, że wszystko rozwiązaliście prawidłowo.
.
Wszystkich uczniów klas 1-3 zachęcamy także do korzystania z naszych
Interaktywnych podręczników do matematyki.

Zapraszamy więc na wspólną, wirtualną lekcję. Mamy nadzieję, że będziecie korzystać codziennie z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy zrealizujecie kolejne lekcje domowej szkoły (zgodnie z podstawą programową).

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – Wiosna.  Rozpoczynamy blokiem tematycznym z podręcznika “My i nasz elementarz” pt. Poznajemy zwierzęta. Lekcja: Spotkania z wiosną.

Zapraszamy do spotkań z jego interaktywną wersją.

INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ. WIOSNA. Lekcja 1.

Czego dowiecie się dzisiaj?

Gazetka

W sobotę przyszła do nas wiosna astronomiczna (czyli równonoc wiosenna – dowiedzcie się co to znaczy), w niedzielę wiosna kalendarzowa, a za oknem już nieśmiało nam się pojawia. Ale wiadomo – w marcu jak w garncu. A co to znaczy, poznacie sami w gazetce klasowej. Zobaczycie, że z pogodą w marcu rzeczywiście różnie bywa.

Może zrobicie własną gazetkę domową z obrazkowym kalendarzem pogody? I Wasze ilustracje wiosny?

Podsłuchiwanie przyrody

Dowiecie się, co to jest stetoskop i czy można nim podsłuchiwać, jak przyroda budzi się do życia. Obserwujcie teraz uważnie, co dzieje się za Waszymi oknami. Przyglądajcie się trawnikom, krzewom, gałęziom drzew.

Rysowanie wiosny

Swoje obserwacje przenieście na kartki papieru, albo na ekran naszego interaktywnego elementarza. Obrazek, który wykonacie zostanie zapisany w Waszym elementarzu i zawsze możecie do niego wrócić i dorysować w nim coś nowego, co zaobserwowaliście za oknami. Tak samo jak na kartce papieru.

Wiosna – kwiaty i ptaki

Posłuchacie pięknego wiersza o marcu – możecie się go nauczyć. Wiecie, jakie kwiaty i drzewa  budzą się już w tym miesiącu? A może zaobserwowaliście już inne oznaki budzącej się przyrody? Poprzez zabawę memo poznacie ptaki, które wracają do nas na wiosnę.

Doświadczenia

Możecie przeprowadzić w domu ciekawy wirtualny kwiatowy eksperyment i wyhodować kolorowe kwiaty. Sami również możecie doświadczać w Waszych domowych laboratoriach badawczych. Jeśli macie w domu jakieś nasionka lub cebulki kwiatowe, to najlepszy moment, by je zasadzić postawić na parapecie, codziennie trochę podlewać i czekać co się wydarzy. Możecie wysiać np. rzeżuchę, albo wsadzić do doniczki cebulę. Na pierwsze efekty musicie trochę poczekać, ale sami widzicie, że wiosna się bardzo nie spieszy. Możecie też wyhodować kwiat w Waszym ulubionym kolorze, wiecie już jak 🙂

Wiosenna piosenka

Na koniec interaktywnej lekcji – wiosenna muzyczna niespodzianka. Posłuchajcie jej, następnie nauczcie się dobrze czytać tekst piosenki. Potem włączcie podkład muzyczny i pośpiewajcie la, la, la. A na koniec pośpiewajcie. Zaznaczany na bieżąco tekst podpowie Wam, kiedy śpiewać.

Międzynarodowy Dzień Lasu

Wczoraj był nie tylko pierwszy dzień wiosny , ale też święto lasu. Obejrzyjcie koniecznie krótki filmik animowany, by dowiedzieć się dla czego należy dbać o lasy.

Wiecej o tym co nam dają lasy dowiecie się  z EKO-KALENDARZA

A co będzie na kolejnej naszej lekcji? Przylecą już do nas bociany!

Życzymy wszystkim dzieciom przyjemnej nauki przez zabawę z naszymi podręcznikami z klasą.
A po utęsknionym powrocie do szkoły, koleżanek, kolegów i niezastąpionej Pani zachęcamy do dalszego korzystania z nich na zajęciach szkolnych.

JAK PRACOWAĆ Z INTERAKTYWNYM PODRĘCZNIKIEM

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie  www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w nasz interaktywny elementarz  Wiosna.

3. Dzisiaj z elementarza wybierz do nauki lekcję Spotkania z wiosną.

Gotowi do lekcji?  Zapraszamy!