Close

12 kwietnia 2021

Sz – jak szpak, kiedy wiosna – Szkoła domowa z elementarzem z klasą. Lekcja 15.

Drodzy Nauczyciele i Rodzice, DROGIE PIERWSZAKI,

witamy na kolejnej lekcji domowej.

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – Wiosna.  Blok tematyczny z podręcznika “My i nasz elementarz” pt. Mali ogrodnicy. 

Mali ogrodnicy – to temat kilku naszych najbliższych lekcji. Dzisiaj wizyta w ogródku i spacer wśród kolorowych kwiatów. Ale wśród pięknych kwiatów, wypatrzymy też wiosennego skrzydlatego gościa w ogrodzie.

Mamy nadzieję, że codziennie chętnie korzystacie z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy odrobicie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową. Możecie też zajrzeć do wcześniejszych naszych lekcji i podręczników.

INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – WIOSNA. Lekcja 15. Sz – jak szpak + Kiedy wiosną…

(Dzisiaj proponujemy 2 tematy z podręcznika)

.

.
Drodzy mali ogrodnicy – tym razem wybierzecie się z Piotrkiem do jego ogródka.
Razem z Piotrkiem pomożecie jego mamie w ogródku. Zobaczycie też, jakie prace wykonuje się tam wiosną.
.
Sz – jak szpak
Poznacie wiosennego gościa w ogrodzie – szpaka i przy okazji głoskę Sz. Nauczycie się ją czytać i pisać i poszukacie jej w nazwach innych roślin w ogródku.

Żółte kwiatki z bibuły

Mniszki, czyli nasze popularne „dmuchawce” jeszcze dość nieśmiałe wśród traw, możecie więc sami zrobić ich pierwsze kwiatki z bibuły. Pomoże wam w tym instrukcja rysunkowa. Poznacie mnóstwo wiosennych kwiatów i jak zawsze czeka na Was sporo zgadywanek.

Kwiatki z naszej okolicy
Rozglądajcie się dookoła – co zaczyna wiosna rozkwitać? To przecież nie tylko kwiaty. Przyjrzyjcie się roślinom w Waszym domu, zobaczcie jak są zbudowane. Które już kwitną, a te które jeszcze nie? Przypomnijcie sobie jakie będą miały kwiaty.
.
Kiedy wiosną… – wiosenny kącik poezji 
W drugim temacie lekcji posłuchacie pięknego wiersza o wiośnie, ułożycie kwietną łąkę z interaktywnych puzzli i poznacie kwiaty, które są chronione.
.
Wesołej nauki przez zabawę! 
A co będzie jutro?
Jutro wybierzemy się na lekcję do szklarni babci Czesi. Zobaczymy jakie warzywa tam hoduje i co dobrego można z nich przyrządzić.
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą.
_____________________________________________________________________________________________

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik zintegrowany Wiosna dla klasy 1 i dodaj go do swoich zasobów.

Wszystkich uczniów klas 1-3 zachęcamy także do korzystania
z interaktywnych podręczników do matematyki.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby wybierając odpowiedni temat lekcji ze spisu treści.

——————————————————————————————————————

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać bezpłatnie na Dzwonku inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego lub zakupić jeszcze inne zasoby.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ