Close

24 marca 2021

Witamy wiosnę. Szkoła domowa z podręcznikami z klasą. Lekcja 4

Drodzy Nauczyciele i Rodzice, DROGIE PIERWSZAKI,

witamy na kolejnej lekcji domowej.

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – Wiosna.  Blok tematyczny z podręcznika “My i nasz elementarz” pt. Na scenie i na ekranie. Lekcje pt. Witamy wiosnę + Bawimy się w teatr

Zapraszamy na  wirtualną lekcję. Mamy nadzieję, że codziennie chętnie skorzystacie z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy odrobicie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową.

  INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – WIOSNA. Lekcja 4.

Dzisiaj będzie bardzo artystycznie.

Teatr wyobraźni

Na początek posłuchacie opowiadania o wiośnie. Ale nieco innego. Wiecie już zapewne, czym jest słuchowisko? To opowiadanie rozpisane na role różnych postaci, które w nim występują. Dodatkowo wzbogacone muzyką i efektami dźwiękowymi. To taki teatr wyobraźni. Posłuchajcie więc rozpisanego na role wiersza (to scenariusz słuchowiska lub przedstawienia) i wyobraźcie sobie tą wiosenną historię na scenie.

Rysujemy usłyszane

W kolejnym zadaniu, przy muzyce Vivaldiego pt. „Cztery pory roku. Wiosna”, spróbujcie narysować wysłuchaną wiosenną rozmowę zwierząt na łące. Możecie zrobić to na kartce papieru lub na tablecie.  Wasz rysunek zostanie zapisany i możecie zawsze do niego wrócić.

Bawimy się w teatr

W drugiej części lekcji zobaczycie jak przygotowały przedstawienie dzieci z kl. 1A i dowiecie się jakie jest już wkrótce święto.

Pomyślcie jaką scenografię można zrobić do tego przedstawienia, a na koniec zaprojektujcie plakat z zaproszeniem na spektakl

A może wymyślicie też kostium dla jednej z postaci i spróbujecie go narysować, a może nawet wykonać z różnorodnych materiałów jakie znajdziecie w domu.

Wesołej nauki przez zabawę!
A co będzie na następnej naszej lekcji?
Odwiedzimy teatr i spotkamy niezwykłych gości z Madagaskaru.
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą.

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik Wiosna dla Twojej klasy i dodaj go do swoich zasobów.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby wybierając odpowiedni temat lekcji ze spisu treści.

——————————————————————————————————————————-

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ 

.