Close

7 kwietnia 2021

Ż i Rz- jak żaba w rzece – Szkoła domowa z elementarzem z klasą. Lekcja 12.

Drodzy Nauczyciele i Rodzice, DROGIE PIERWSZAKI, witamy na kolejnej lekcji domowej. Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – Wiosna.  Blok tematyczny z podręcznika “My i nasz elementarz” pt. Żarty, żarciki. Lekcje: Ż- jak żaba + Rz- jak rzeka.

Dzisiaj kolejne nowe i często sprawiające kłopot głoski Ż i RZ – czyli zapowiadane na poprzedniej lekcji żaby w rzece.

Mamy nadzieję, że codziennie chętnie korzystacie z naszego interaktywnego elementarza i w formie zabawy odrobicie kolejne lekcje domowej szkoły zrealizowanej zgodnie z podstawą programową. Możecie zajrzeć także do innych naszych lekcji i podręczników.

INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ – WIOSNA. Lekcja 12. Ż- jak żaba, Rz – jak rzeka

Trudne głoski

Na dzisiejszej lekcji poznacie kolejne głoski Ż i Rz. Mimo, że brzmią tak samo, to zobaczycie, że w różnych wyrazach różnie się je zapisuje. Już tradycyjnie na początek nauczycie się je pisać. Potem poćwiczycie je w różnych zadaniach i zagadkach.

Żartobliwy wierszyk

Na zakończenie wysłuchamy zabawnego wiersza i zastanowimy się czy coś w nim jest prawdziwe. Spróbujecie też odpowiedzieć na pytanie: Czym jest żart i czy zawsze można żartować? A także, co znaczy powiedzenie “Śmiech to zdrowie” .

Żarty domowe

Możecie się sami zabawić w domu w wymyślanie śmiesznych zdań i historii. Napiszcie je i zilustrujcie. Podzielcie się nimi z kolegami i koleżankami, wyślijcie takie śmieszne historie Waszej Pani.

Wesołej nauki przez zabawę!
A co będzie na następnej lekcji?
Poćwiczymy jeszcze te poznane dzisiaj głoski – będzie zabawnie.
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą.
_____________________________________________________________________________________________

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik zintegrowany Wiosna dla klasy 1 i dodaj go do swoich zasobów.

Wszystkich uczniów klas 1-3 zachęcamy także do korzystania
z interaktywnych podręczników do matematyki.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby wybierając odpowiedni temat lekcji ze spisu treści.

——————————————————————————————————————

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać bezpłatnie na Dzwonku inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego lub zakupić jeszcze inne zasoby.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ