Close

2 lipca 2020

 Dobre podręczniki na trudny czas

 
Mając na uwadze doświadczenia ostatnich miesięcy i wielką niewiadomą tego, co nas wszystkich czeka w kolejnym roku szkolnym,  polecamy wybór podręczników wczesnoszkolnych, które sprawdzą się w tym trudnym czasie.
Niezależnie od tego co zdarzy się jesienią, nasze podręczniki sprawdzą się świetnie i w szkole (na tablicach multimedialnych lub z wykorzystaniem rzutników), jak i w domu (jako atrakcyjne zadania domowe lub w okresie edukacji zdalnej).
Nasza propozycja jest merytorycznie znana przez większość nauczycieli, bo podręczniki powstały na bazie wcześniejszej wersji podręczników realizowanych na zlecenie MEN.  W ostatnich 3 latach w Wydawnictwie Elementarz przeszły jednak znaczną metamorfozę:
– wzbogacone zostały o nowe treści i dostosowane do nowej podstawy programowej i wieku odbiorców,
– elementarz został dostosowany do całej serii i matematykę w klasie 1 także wydzielono w odrębnych podręcznikach i zwiększono tempo jej realizacji,
– do nowych wersji również powstały adaptacje ułatwiające pracę z dziećmi w klasach integracyjnych,
– seria została uzupełniona we wszystkich klasach autorskimi ćwiczeniami Marii Lorek,
– oraz co okazało się dziś bardzo istotne, powstały darmowe wersje interaktywne umożliwiające atrakcyjną pracę na lekcjach, ale także efektywną pracę w systemie edukacji zdalnej – dzięki systemowi zadawania i raportowania zadań z podręczników interaktywnych (przykładowe lekcje)
– pakiet materiałów dla nauczycieli przygotowany przez ORE został wzbogacony o kolejne propozycje poradnikowe,
– nowości opracowane są przez edukacyjne organizacje pozarządowe w ramach powołanej koalicji Sztuka Uczenia
– wszystko to jest dostępne na wolnych licencjach CC 3.0  na naszej stronie.
.
Wspomniana funkcjonalność pracy zdalnej sprawdziła się świetnie w okresie ostatnich 3 miesięcy, bo od połowy marca prowadzone są nasze domowe lekcje z podręcznikami z klasą, z których skorzystało mnóstwo osób, a szkoły korzystające już z naszych podręczników korzystały też z systemu wirtualnych klas i zadawania zadań (z otrzymywanym zwrotnie raportowaniem pracy swoich uczniów).
Nasze nowatorskie działania zostały dostrzeżone i nasza kampania społeczna EDUKACJA Z KLASĄ promująca i wspierająca kreatywne i nowoczesne nauczanie otrzymała patronat MEN.
Realizowaliśmy w ramach niej także bezpłatne eKonferencje dla nauczycieli. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami video.
W chwili obecnej oprócz podręczników drukowanych do dyspozycji nauczycieli są: opracowany Interaktywny elementarz, oraz interaktywna matematyka dla klas 1-3. Nad kolejnymi podręcznikami już pracujemy i w nowym roku szkolnym pojawią się kolejne propozycje, które będą cały czas rozwijane. Bo szczęśliwie, podręcznik interaktywny nie musi czekać na kolejną zmianę za 3 lata.
W interaktywnych podręcznikach do matematyki pojawiają się dodatkowe atrakcyjne ćwiczenia, a interaktywne podręczniki zintegrowane zawierają obudowę muzyczną, plastyczną, oraz  propozycje i symulacje doświadczeń przyrodniczych.
.
Zachęcamy do przemyślanego wyboru podręczników i wybranie takich, które zagwarantują atrakcyjną i efektywna pracę z dziećmi w szkole i w domu, niezależnie od tego, co będzie się działo.  Wczesnoszkolne podręczniki z klasą są właśnie takim wyborem 🙂
 
 
Na koniec muzyczna zachęta do wirtualnej wyprawy z naszymi interaktywnymi podręcznikami 
PIOSENKA programowa Podręczników z klasą 
 
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i składania ZAMÓWIEŃ DOTACYJNYCH poprzez nasz sklep internetowy.
 W razie pytań prosimy o kontakt z Wydawnictwem Elementarz  poprzez formularz kontaktowy  lub mailowo sekretariat@elementarz.edu.pl
 
 Wszystkim dyrektorom, nauczycielom i pracownikom  oświatowym życzymy  udanych wakacji, efektywnego odpoczynku i szczęśliwego powrotu we wrześniu do szkoły – nowoczesnej i kreatywnej.
 
Wydawnictwo Elementarz i Koalicja Sztuka Uczenia.
.