Close

8 listopada 2020

E – jak… Emil uczy się zdalnie. Szkoła domowa z e-podręcznikami

Czy znacie już Emila, jego siostrę Alę i Noska? To bohaterowie naszych  e-podręczników? Emil nie ma żadnych problemów z nauką zdalną w domu, a w takie ciekawe nauczanie wkręciła się także Ala i ich pies. Jeśli ich jeszcze nie znacie, to musicie ich poznać koniecznie. Oto oni!  

E jak elementarz i e-podręcznik. Tak moglibyśmy również zatytułować dzisiejszą lekcję.  Co proponujemy w domowej szkole? Sprawdź więcej –tutaj

Interaktywny elementarz pomoże Wam nauczyć się czytać i pisać wszystkie litery i przerobić „domowo” cały zakres nauki w klasie pierwszej. W naszych e-podręcznikach znajdziecie takie wprowadzanie wszystkich liter, jak poniższej, przykładowej w lekcji o Emilu. Możecie zajrzeć do naszych lekcji niezależnie od tego z jakich podręczników korzystacie w szkole.

Interaktywna matematyka pozwoli Wam z kolei przerobić „domowo” cały zakres nauki wczesnoszkolnej (klasy 1-3).

We wszystkich naszych podręcznikach otrzymują informacje zwrotne o prawidłowym rozwiązaniu ćwiczenia lub o popełnionym błędzie. Z interaktywnych podręczników korzystać można na laptopach, tabletach lub smartfonach.

Drodzy Nauczyciele i Rodzice,

DROGIE DZIECI,

zapraszamy Was na pierwsze lekcje domowe z interaktywnego jesiennego podręcznika dla kl.1  zrealizowanego na podstawie podręcznika szkolnego “My i nasz elementarz” Marii Lorek I Lidii Wollman.

Ta lekcja powstała na podstawie INTERAKTYWNEGO ELEMENTARZA Z KLASĄ – JESIEŃ.
Lekcja: E – jak ekran. (wybierz ją ze spisu treści na str.3)
.
Jak w każdej lekcji wprowadzającej nową literę rozpoczynamy od nauki jej pisania. Nauczycie się także ją głoskować i sylabizować wyrazy z nimi.
Następnie przeczytacie krótki tekst o Emilu i Ali.
.
.
Potem czas na zagadki, łamigłówki i ćwiczenia interaktywne. A na koniec na zadania kreatywne i działania plastyczne na wirtualnym ekranie…
.
Jak myślicie, spodobają Wam się takie lekcje domowe?
.
A co na następnej interaktywnej lekcji?
Jeśli was interesuje możecie posłuchać historii o złośliwym wirusie…. komputerowym i bezpiecznym korzystaniu z internetu.
.
Życzymy wszystkim dobrej zabawy z interaktywnymi  podręcznikami z klasą.
Więcej informacji o nich i inne przykładowe lekcje znajdziesz tutaj
.

JAK PRACOWAĆ Z DARMOWYMI INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik Jesień dla Twojej klasy i dodaj go do swoich zasobów.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby.

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ