Close

3 kwietnia 2020

Interaktywna edukacja z klasą (kl.1-3)

 

Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej

przygotowaliśmy dla Was pakiet interaktywnych materiałów do nauki domowej dostepnych darmowo na platformie Dzwonek.pl.


Na czas koniecznego odosobnienia  proponujemy Wam ciekawe interaktywne lekcje matematyki i elementarz. Możecie korzystać z naszych interaktywnych materiałów i w formie zabawy odrabiać domowe lekcje. To nasza wspólna domowa szkoła zrealizowana zgodnie z podstawą programową. Te interaktywne wersje podręczników
 (z raportowaniem pracy ucznia) dla klas 1-3 zrealizowane są na podstawie dopuszczonych do użytku szkolnego przez MEN podręczników „My i nasz elementarz”, oraz „My i nasza szkoła”.  Publikujemy też dla pierwszaków i ich rodziców codzienne lekcje z inspiracjami do kreatywnych zabaw/zajęć w domu https://elementarz.org/category/aktualnosci/

Zapraszamy do naszych interaktywnych lekcji domowych.   Życzymy Wam inspirującej nauki przez zabawę! Nie będziecie się z nami nudzić, a gdy wrócicie do Waszej szkoły, z pewnością zadziwicie wiedzą swoich nauczycieli.

 

Nasze propozycje dla klas 1-3. 

Dla najmłodszych uczniów proponujemy nasz „Interaktywny elementarz z klasą”, oraz „Interaktywną matematykę z klasą 1”. 

Dla klas starszych przygotowana została „Matematyka. Nasza interaktywna szkoła”. Nad kolejnymi materiałami już pracujemy. 

Wszyscy  zainteresowani naszymi podręcznikami dla klas 1-3  „MY I NASZ ELEMENTARZ” oraz „MY I NASZA SZKOŁA” mogą je w cyfrowym odwzorowaniu obejrzeć lub pobrać jako pliki pdf  https://elementarz.org/podreczniki/

Dostępne są także wersje podręczników dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi /https://elementarz.org/adaptacje-dla-uczniow-ze-specjalnymi-potrzebami-edukacyjnymi/

 

JAK PRACOWAĆ Z INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany poniżej link dla Twojej klasy na okres wiosenny i dodaj go do swoich zasobów

Klasa 1. Interaktywny elementarz z klasą. Wiosna

Klasa 1. Matematyka.To rozumiem

Klasa 2 Wiosna. Nasza interaktywna szkoła

Klasa 3 Wiosna. Nasza interaktywna szkoła

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby.

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.

 

A co w naszych materiałach na dobry początek?

Klasa 1. Interaktywny elementarz z klasą. Wiosna – Tutaj w kolejnych lekcjach: poznacie różne zwierzęta, tajemnice teatru i kina (powitacie teatralnie wiosnę, wybierzecie się na domowe spektakle i filmy), wiosenny świat przyrody, wielkanocne zwyczaje. Poznacie świat dźwięków i muzyki, posłuchacie i pośpiewacie z elementarzem, wykonacie wiele prac plastycznych, a na koniec śpiewająco powtórzycie cały alfabet.

Klasa 1. Interaktywna matematyka z klasą. 

Klasa 2. Matematyka – Wiosna – Nasza Interaktywna Szkoła  – Trochę inaczej spojrzycie na dziesiątki i jedności – spróbujecie je zilustrować. Poćwiczycie liczenie na większych liczbach za pomocą fasolek. Będziecie liczyć z Frankiem w paczkach i na sztuki. Policzycie towary na półkach w sklepie. Zrobicie zakupy w sklepie. Policzycie pierwsze wiosenne kwiaty w parku. Nauczycie się zapisywać działania w ciekawym systemie kreskowo-kropkowym. Zabawicie się w liczenie w kratkach. Pomożecie królewnie policzyć pogubione pierścionki. A na koniec sprawdzicie, kto w nocy najdłużej śpi.

Klasa 3. Matematyka – Wiosna – Nasza Interaktywna Szkoła – Poznacie detektywa Mata i na początek zabawicie się w mierzenie upływu czasu na zegarach. Wraz z księżniczką Agatą odwiedzicie królewnę w jej muzycznym salonie i wsłuchacie się w bicie zegarów i poznacie ich matematyczne tajemnice. Poznacie dokładniej dobę (ale nie znanego kajakarza, który przepłynął przez Ocean Atlantycki tylko zegarowy dzień). Dowiecie się, co oznacza zrównanie dnia z nocą. Odpowiecie na ciekawe pytania o upływającym czasie np. Czy jeśli zegar stoi, to może pokazywać właściwą godzinę?

Więcej ciekawych tematów i zagadek znajdziecie w kolejnych lekcjach naszych podręczników. Później czekają na Was nasze następne interaktywne podręczniki na lato – również pełne niespodzianek.

Życzymy wszystkim dzieciom przyjemnej zabawy z naszymi interaktywnymi podręcznikami z klasą, które są atrakcyjną formą do wykorzystania do pracy w szkole z podręcznikami  do klas 1-3  „MY I NASZ ELEMENTARZ” oraz „MY I NASZA SZKOŁA”. https://elementarz.org/

Po utęsknionym powrocie do szkoły, koleżanek, kolegów i niezastąpionej Pani zachęcamy do dalszego korzystania z nich na zajęciach szkolnych.