Close

20 kwietnia 2018

Interaktywny Elementarz dostępny na platformie mCourser

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do skorzystania z Interaktywnego elementarza z klasą – bezpłatnej i w pełni interaktywnej wersji opracowanej na podstawie podręcznika szkolnego MY I NASZ ELEMENTARZ autorstwa pani Marii Lorek, Lidii Wollman i Agaty Ludwy, opracowanego przez koalicję Sztuka Uczenia we współpracy z firmą Learnetic.

Materiały w ELEMENTARZU Z KLASĄ zostały pogrupowane wg sekcji tematycznych, by można z nich łatwo skorzystać niezależnie od używanego w szkole podręcznika. Obecnie opublikowaliśmy cz.3 Wiosna (do testowania). Zachęcamy do skorzystania z lekcji Spotkanie z wiosną, w której zastosowano interaktywną nowość – moduł muzyczny. Bardzo ciekawi jesteśmy jak sprawdzi się na lekcjach. Prosimy o dzielenie się naszymi materiałami z innymi nauczycielami. Elementarz będzie na bieżąco uzupełniany o treści multimedialne na licencjach Creative Commons, m.in. przez Centrum Sztuki Dziecka.

Uzupełnieniem do elementarza będą też materiały dla nauczycieli i rodziców publikowane na portalu edukacyjnym sztukauczenia.pl

E-podręcznik został opublikowany pod linkiem
https://www.mcourser.pl/SztukaUczenia/Interaktywny_elementarz_z_klas

W celu korzystania z Interaktywnego elementarza z klasą należy założyć konto na platformie www.mCourser.pl (konto jest bezpłatne). Po zalogowaniu wejść w powyższy link i kliknąć w przycisk „dodaj do moje kolekcje”. W tym momencie można już korzystać z wydawnictwa.

Z zasobów można korzystać on-line, ale można je też, przy małej przepustowości internetu pobrać pliki na urządzenie i pracować z nimi off-line . Konieczna wtedy jest instalacja aplikacji mLibro.
Instrukcję do instalacji aplikacji mLibro w różnych systemach znajdziecie Państwo pod adresem https://www.mcourser.pl/doc/page/Aplikacja-mLibro
Dane do logowania są takie same jak podczas Państwa rejestracji na mCourser.

Zachęcamy do korzystania na lekcjach, oraz do pracy indywidualnej w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.