Close

7 kwietnia 2020

Jak uczyć on-line i nie zwariować!

W czasie narodowej kwarantanny wszyscy nauczyciele szukają narzędzi do pracy on-line. Często stosują kilka narzędzi naraz i nie nadążają z komunikacją.  Czy nie prościej pracować na jednym? Z takiej uniwersalnej komunikacji (a przy okazji z bogatej bazy interaktywnych materiałów do pracy on-line) można korzystać na darmowej platformie Dzwonek.pl wraz z istotnym teraz raportowaniem pracy ucznia.  Formalny wymóg monitorowania pracy uczniów ujęty w tym narzędziu, wykonuje żmudną pracę analityczną nauczyciela i upraszcza ocenianie pracy uczniów w formule on-line. Dzięki Dzwonkowi nauczyciel może łatwo wykazać swoją rzetelną pracę w czasie przymusowej edukacji on-line.

Dzwonek.pl – kilka poziomów komunikacji. 
Na platformie są dwie opcje pracy grupowej:
– tworzenia przez nauczycieli w ramach Społeczności swoich grup klasowych,
– albo systemowe stworzenie „wirtualnych klas” po zarejestrowaniu szkoły na platformie.
W obu przypadkach możliwe jest:
1. wysyłanie uczniom zadań z różnorodnymi załącznikami w tym zadań interaktywnych z platformy,
2. korzystanie z komunikatora do przekazywania informacji dla całej grupy lub wybranych uczniów,
3. korzystanie z opcji czatu,
4. opcja wideo-spotkań (już wkrótce)
Darmowe narzędzia i materiały na jednej platformie! 
Praca także bez internetu!
Platforma pełna jest gotowych interaktywnych zasobów edukacyjnych różnych wydawców (zwłaszcza dla szkół podstawowych, ale także dla uczniów starszych) udostępnionych do końca roku szkolnego za darmo. Oprócz zadań interaktywnych różnorodnego typu, znajdziemy też na niej edukacyjne materiały filmowe. Są także całe tematyczne lekcje filmowe do wszystkich przedmiotów szkoły podstawowej zrealizowane dla MEN.
Dla najmłodszych uczniów platforma oferuje cykl  interaktywnych podręczników z klasą oparty o podręczniki dopuszczone do użytku szkolnego przez MEN.
Dzięki aplikacji mLibro na interaktywnych podręcznikach można pracować bez dostępu do internetu. Internet jest niezbędny jedynie w momencie odbierania lub przesyłania do nauczyciela informacji i zadań.
Jak uczyć zdalnie z platformą Dzwonek podpowiadają samouczki oraz webinar.
W edukacji wczesnoszkolnej 
zachęcamy do korzystania z naszych interaktywnych podręczników z klasą w tym trudnym dla edukacji okresie.
Do nauki zdalnej polecamy bieżący pakiet interaktywnej edukacji z klasą 
W okresie zamknięcia szkół prowadzimy też na bieżąco naszą szkołę domową z elementarzem z klasą (wspierającą pierwszaków, ich rodziców i nauczycieli).
Wersje interaktywne  podreczników z klasą zawierają liczne ćwiczenia interaktywne, gry, nagrania audio, filmy i symulacje, które znakomicie urozmaicają i ułatwiają naukę. Świetnie nadają się do edukacji on-line, do pracy samodzielnej w domu przy użyciu komputera, smartfona lub tabletu, jak i do pracy grupowej w klasie przy tablicy interaktywnej. Automatycznie i na bieżąco wspomagają ucznia w pracy, wskazując dobre i złe odpowiedzi  Uczeń, nauczyciel i rodzice mogą w każdej chwili sprawdzić postępy pracy z „Interaktywnym podręcznikiem z klasą”.  Przykładowe lekcje:
> rodzinne muzykowanie    > wakacje     > podręcznik WIOSNA
.