Close

31 marca 2020

Ważna informacja dla nauczycieli ! Jak założyć wirtualną klasę?

Drodzy nauczyciele wczesnoszkolni !
Przekazujemy Wam nasze interaktywne zasoby do pracy on-line.
Uruchomiliśmy właśnie dla odciętych od szkoły uczniów i rodziców domowe lekcje z interaktywnym elementarzem z klasą dla pierwszoklasistów.
Ruszyła także nasza domowa interaktywna szkoła z matematyką z klasą dla kl. 1-3.
Zajrzyjcie do tych e-materiałów i polecajcie swoim uczniom (poprzez rodziców). Mają do nich darmowy dostęp wszyscy zainteresowani po prostej rejestracji na platformie dzwonek.pl
Lekcje domowe (z informacjami na naszej stronie) prowadzimy już od decyzji o nauczaniu zdalnym w połowie marca, ale Wy możecie wskazać swoim uczniom dowolny temat do realizacji w danym dniu.  Nie tylko z tych zaproponowanych przez nas, ale ze wszystkich interaktywnych podręczników wczesnoszkolnych udostępnionych za darmo dla każdego nauczyciela i ucznia w Polsce i na świecie 🙂
Darmowe materiały interaktywne, które proponujemy realizowane są zgodnie z podstawą programową i na podstawie podręczników ” My i nasz elementarz”, oraz  „My i nasza szkoła” dopuszczonych do użytku szkolnego przez MEN.
Z materiałów na platformie uczniowie mogą korzystać w domu zupełnie samodzielnie, ale system platformy dzwonek.pl przewiduje też nadzór nauczyciela, zadawanie zadań i wgląd w ich realizację przez uczniów, korzystanie z raportów i statystyk.
Zachęcamy byście Państwo zarejestrowali się na platformie jako nauczyciele
i skorzystali z szybkiej opcji tworzenia swojej „wirtualnej grupy” w zakładce Społeczności, poprzez zaproszenie uczniów do tworzonej grupy. Tak stworzoną grupę można udostępnić wszystkim uczącym nauczycielom dołączając także ich do grupy (z uprawnieniami nauczycieli).
To pozwoli Wam na wysyłanie zadań i na bieżący wgląd w pracę swoich uczniów. Będziecie mogli sprawdzić, jak uczniowie pracowali od momentu dołączenia do grupy (wszystkie raporty są rejestrowane w systemie).
W kolejnym kroku można zarejestrować szkołę i „zsieciować” założone grupy już jako klasy. Może to zrobić każdy zarejestrowany na platformie nauczyciel, a potem przekazać swoje kompetencje wybranym w szkole administratorom . Po uzupełnieniu loginów przez uczniów zobaczycie ich w swoich „wirtualnych klasach” w zakładce Moja Szkoła.
Jeśli szkoła jest już zarejestrowana w systemie dzwonek.pl (np. uczestnicząc w corocznym konkursie informatycznym Bóbr lub matematycznym Kangur i brały w nim udział całe klasy), to możecie od razu tworzyć wirtualne klasy. Poproście jedynie szkolnych administratorów tej platformy o udostępnienie loginów uczniów oraz login szkoły  i prześlijcie je swoim uczniom, by dołączyli do Waszej wirtualnej klasy.
Wszystkie wymienione usługi na platformie dzwonek.pl i nasze materiały edukacyjne są i będą w pełni bezpłatne. W przyszłości będziecie mogli też nasze podręczniki i ćwiczenia wykorzystywać w szkole na tablicach multimedialnych, do prowadzenia „lekcji odwróconych”  lub do atrakcyjnych zadań domowych.
Życzymy Wam i Waszym uczniom dużo zabawy przy pracy z naszymi interaktywnymi podręcznikami. Mamy nadzieję że zostaniecie z nami na dłużej 🙂
Koalicja Sztuka Uczenia
.