Close

4 lipca 2017

„My i nasz elementarz” – jedyny na rynku dopuszczony przez MEN podręcznik z adaptacjami

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że podręcznik „My i nasz elementarz” stworzony na bazie znanego już elementarza rządowego, został wpisany przez MEN na listę podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego  dla klasy 1. Zapraszamy wszystkie szkoły do składania zamówień poprzez formularz: http://jobrouter.e-msi.pl/jobrouter/index.php?cmd=PublicStart&ps=3cdabb864182168ff91b6193ec2b9e07&username=webuser

Równocześnie bardzo prosimy o wstępne składanie zapotrzebowania na poszczególne adaptacje elementarza dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych za pomocą formularza http://elementarz.org/formularz-zgloszenia-zapotrzebowania-na-adaptacje-podrecznikow/.

Nowe podręczniki przygotowane przez Marię Lorek i Agatę Ludwę, oraz ich adaptacje oparte są  na bardzo twórczym programie nauczania Marzeny Kędry „Na szlakach kreatywności” i wzbogacone o propozycje inscenizacji piosenek i elementy dramy bardzo pomocne w kształceniu umiejętności komunikacji społecznej.

Nowe adaptacje dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych to materiały tworzone na bazie znanych już nauczycielom adaptacji podręczników rządowych z uwzględnieniem dokonanych uzupełnień i ułożone wg takiego samego schematu jak  nowe podręczniki „My i nasz elementarz”.

Po przedstawieniu w sierpniu gotowej oferty adaptacji poprosimy Państwa o potwierdzenie zapotrzebowania już w formie zamówienia. Tej wstępnej rezerwacji można dokonywać na formularzu rezerwacji na naszej stronie. Dopiero tak potwierdzone zamówienia na podstawie składanego teraz zapotrzebowania/rezerwacji będą realizowane na początku roku szkolnego wg kolejności obecnych zgłoszeń.

Jednocześnie informujemy, że w wojewódzkich kuratoriach oświaty można jeszcze zamawiać  pozostałe z poprzednich lat rezerwowe egzemplarze darmowego „Naszego elementarza”, z których możecie Państwo korzystać w pracy z dziećmi w klasach integracyjnych i szkołach specjalnych w połączeniu z dostępnymi plikami jego adaptacji na stronie MEN i drukowanymi adaptacjami, które zostały dostarczone szkołom przed 3 laty. Istnieje również możliwość uzyskania drukowanych adaptacji (niepotrzebnych w innych placówkach) w ramach kiermaszu prowadzonego przez ORE. Tam możecie też Państwo udostępnić innym szkołom egzemplarze adaptacji podręczników, które są u Was niewykorzystywane.  http://adaptacje.ore.edu.pl/index.php?controller=fair

Po zrealizowaniu zamówienia w Wydawnictwie Elementarz (na nowe adaptacje do podręcznika „My i nasz elementarz”), będziecie mogli Państwo korzystać już z nowych podręczników przez kolejne 3 lata i z kolejnych nowych adaptacji dla klas 2 i 3. Oferty dla następnych klas będą już przygotowywane przed wakacjami razem z ofertą podstawową nowej „Naszej szkoły”. W tym roku, ze względu na tworzenie nowej podstawy programowej, tempo zmian w związku z reformą, oraz przez kumulację prac z dopuszczeniem nowego podręcznika, oraz brak dostępu do materiałów źródłowych, nie mogliśmy przygotować takiej oferty wcześniej.

 

Fundacja Elementarz życzy wspaniałej pracy z podręcznikami „My i nasz elementarz” nauczycielom we wszystkich szkołach i ze wszystkimi dziećmi, także tymi, które potrzebują dodatkowego wsparcia poprzez dedykowane im materiały i metody pracy.  Do miłego spotkania na kartach naszego nowego elementarza!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.