Close

6 maja 2017

„My i nasz elementarz” Marii Lorek wrócił do MEN

5 maja Maria Lorek złożyła w MEN swój nowy elementarz, który  został przygotowany przez Fundację Elementarz. Współautorką odnowionej wersji elementarza rządowego dostosowanego do zmienionej podstawy programowej  jest znana nauczycielom z podręczników do matematyki „Nasza szkoła” Agata Ludwa.

„My i nasz elementarz” będzie jednym z 12 podręczników do wyboru.  Dzięki inicjatywie Fundacji Elementarz i wspierającym ją innym organizacjom pozarządowym udało się zachować na rynku edukacyjnym bogate zasoby wytworzone przez 3 lata na wolnych licencjach. Możliwe będzie również wykorzystanie wszystkich dokonanych adaptacji dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Do zestawu podręczników można będzie zamówić zestaw zeszytów ćwiczeń „My i nasze ćwiczenia”.

Podręcznik napisany jest też z myślą o dzieciach starszych – siedmioletnich, „Nasz elementarz” powstał dla dzieci sześcioletnich. „Dlatego w nowej wersji teksty są bardziej rozbudowane. Już w pierwszej części pojawią się baśnie, opowiadania, wiersze, piosenki i teksty popularno-naukowe do słuchania lub samodzielnego czytania przez dzieci. W podręczniku wyróżniono trzy rodzaje tektsów odpowiadające trzem poziomom trudności w zakresie czytania. Edukacja przyrodnicza w większym niż dotąd stopniu opiera się o badanie, dociekanie i eksperymentowanie.

Książki będą też wzbogacone o nową obudowę dla nauczycieli m.in. poradnik, czy propozycje inscenizacji piosenek nagrywanych już wcześniej do elementarza rządowego przez szkolny Teatrzyk Piosenny Łejery, oraz funkcjonalności związane z wykorzystaniem nowych technologii. Odrębne podręczniki do matematyki zawierać też będą elementy nauki kodowania,  układania sekwencji, ustalania kierunków wprowadzone w nowej podstawie programowej w ramach nauki programowania.

Więcej o złożeniu nowego elementarza do MEN na stronach:

https://dzieje.pl/edukacja/my-i-nasz-elementarz-nowa-wersja-naszego-elementarza-ubiega-sie-o-dopuszczenie

http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/zdjecie,iId,2306741,iAId,249585

Plik Opis Wielkość pliku
png Screen Shot 2017-03-29 at 08.34.00 256 KB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.