Close

3 marca 2017

Poznańskie spotkanie w sprawie Naszego elementarza

3 marca w Urzędzie Miasta Poznania odbyła się debata ekspertów edukacji. Poruszono na nim głównie problem Naszego elementarza i jego dalszych losów.

W temat uczestników wprowadziła współautorka podręcznika rządowego Agata Ludwa, prezentując jego ideę i intencje jakimi kierowali się twórcy. Wskazała na olbrzymie bogactwo materiałów przygotowanych na wolnych licencjach.

W toku dyskusji wskazano na problem z dostosowaniem podręcznika do nowej podstawy programowej. Zespół autorski pracujący nad tym projektem przez ostatnie 3 lata został już rozwiązany, a MEN wbrew wcześniejszym obietnicom zapowiedział, że nie będzie już wydawcą podręczników rządowych. Nikt nie pracuje więc nad jego adaptacją do nowej podstawy.

Dr  Iwona Chmura-Rutkowska z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM stwierdziła, że to podręcznik bardzo otwarty na kreatywność nauczycieli i tak powinno się go promować.

„Nasz Elementarz” odpowiada na wyzwania teraźniejszości. Nie wyobrażam sobie, że nie będzie on jedną z alternatyw dla szkół – mówiła europosłanka dr Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Poinformowała również, że na początku lutego wysłała zapytania w tej sprawie do ministerstwa, czeka na odpowiedź i wyśle kolejne pismo.

– Trzeba po prostu iść do normalnego wydawcy, zrobić z niego profesjonalny rynkowy podręcznik i zaoferować go szkołom – mówiła Joanna Nowakowska, mama pierwszoklasistki i przedstawiciel Wydawnictwa Media Rodzina.

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,21448950,men-wyrzuca-nasz-elementarz-do-kosza-kozlowska-rajewicz.html#BoxLokPozLink

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.