Close

19 maja 2017

Prezentacja podręcznika. Sztuka uczenia – My i nasz elementarz

Podczas pierwszej publicznej prezentacji nowego elementarza na Scenie Wspólnej w Poznaniu  jego autorki – Maria Lorek i Agata Ludwa opowiedziały o znaczących zmianach w podręcznikach do pierwszej klasy. Goście konferencji obejrzeli również premierę spektaklu Lekcja z piosenkami opartego na piosenkach elementarzowych nagranych przez Teatrzyk Piosenny Łejery.

Propozycja inscenizacji piosenek  z dziećmi to jedna z nowych propozycji do elementarza. Inną nowością jest wprowadzenie podstaw programowania w wydzielonych podręcznikach do matematyki.

Czymś zupełnie nowatorskim będzie bezpłatna aplikacja dla nauczycieli i uczniów, dzięki której możliwe będzie wykorzystanie nowych technologii w edukacji wprost z podręcznika, np. włączenie piosenki albo podkładu muzycznego do samodzielnego śpiewania jedynie przez skierowanie aparatu smartfona czy tabletu na ilustrację w książce. Możliwe będzie obejrzenie makiety piastowskiego grodu lub przeniesienie się nawet w technologii VR w różne zakątki świata, albo dzięki rozszerzonej rzeczywistości wyświetlanie na ekranie wirtualnej animacji obrazującej upływ czasu na zegarze. Takie technologiczne wsparcie spowoduje łatwiejsze rozumienie świata, zachodzących zjawisk. Co istotne wszystkie te funkcjonalności będą mogły być wykorzystywane zarówno w szkole, jak  w domu. Potrzebny będzie jedynie elementarz, smartfon i bezpłatna aplikacja na telefon, czy tablet.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.