Close

6 kwietnia 2017

Programowanie bez praktyki to jak nauka gry na gitarze bez gitary

 

Według ekspertów nowa podstawa programowa zamiast przynieść rewolucję w nauce programowania przyniesie regres –  „Nie będzie praktycznej nauki programowania, to będzie tak jakby uczyć gry na gitarze bez gitary w rękach” – mówi Leszek Wolany ze szkoły Coders Lab.

 

Specjaliści krytykują zwłaszcza błędne podejście do uczenia informatyki najmłodszych dzieci. W edukacji wczesnoszkolnej zamiast praktycznej nauki programowania przewidziano jedynie przygotowanie do niej , czyli teorię. Nie przewidziano nauki w prostych językach programowania dla dzieci, które pozwoliłyby na uczenie praktycznych umiejętności. Ten program nie przystaje do realiów.

Póki co, w obecnym kształcie podstawy informatyki dla klas I-III są bardzo wątłe, by nie powiedzieć, że ich nie ma. To tym bardziej niepokojące, że na założeniach edukacji wczesnoszkolnej bazuje podstawa edukacji klas starszych – podsumowują praktycy nauczania informatyki.

 

Więcej na

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nowa-podstawa-programowa-nie-uczy-programowania,nId,2351766#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.