Close

23 czerwca 2017

Do zobaczenia po wakacjach – razem z nami i naszym elementarzem

„My i nasz elementarz” z kompletem pozytywnych ocen recenzentów oczekuje jedynie na nadanie przez MEN numeru dopuszczenia do użytku szkolnego. Liczymy bardzo, że w wielu szkołach zagości on na stolikach pierwszaków i zaprosi ich do wspólnej przygody przez najbliższe 3 lata. 

Dlaczego „My i nasz elementarz”?

Mamy dla Was przynajmniej pięć ważnych powodów.

Po pierwsze – dlatego, że MY to pierwszakowe grupy klasowe, które w elementarzu poznają podobną grupę podręcznikowych bohaterów: koleżanki i kolegów z klasy 1a ze szkoły podstawowej przy ulicy Przyjaznej w Kwiatkowicach i z nimi spędzą wspólnie 3 lata edukacji. Poznając ich rodziny, problemy, tak jak w normalnym życiu. Zawarte w podręczniku inspiracje teatralne, stosowanie dramy to najlepsze narzędzia do nauki komunikacji. To elementarz bardzo społeczny.

Po drugie – dlatego, że to MY to nauczyciele, którzy  tworzą go dla Was już od 3 lat. Jako praktycy najlepiej wiemy jaki elementarz jest najlepszy dla naszych uczniów. Podręczniki wydawane pod kierownictwem Marii Lorek są już sprawdzone w praktyce, doceniane i znane wszystkim. Zapraszamy Was do współpracy przy ich rozwijaniu. To elementarz nauczycielski.

Po trzecie – dlatego, że za jego powstaniem stoimy MY, koalicja nauczycielskich organizacji pozarządowych, które podjęły się zadania zachowania dla edukacji wczesnoszkolnej kapitału olbrzymich zasobów materiałów edukacyjnych na wolnych licencjach i mamy nadzieję, że z innymi organizacjami zbudujemy szeroką koalicję dla dobra polskiej edukacji. To elementarz pozarządowy.

Po czwarte – dlatego, że MY to szkolna wspólnota: nauczyciele, rodzice i dzieci. Tylko współpraca domu i szkoły pozwoli spójnie wychowywać i edukować młode polkolenie. Dla wszystkich trzech wymienionych podmiotów funkcjonujących w szkole powstaje portal Sztuka uczenia wspierający podręcznik „My i nasz elementarz”. Będziecie się mogli z nim zaprzyjaźnić już pod koniec wakacji. To elementarz rodzinny.

Po piąte – dlatego, że za MY kryją się również nasi partnerzy, którzy wspierają nas w rozwijaniu tego projektu od strony merytorycznej, wydawniczej,  technologicznej. Elementarz jest spójny z wytworzonymi wcześniej nowoczesnymi zasobami (multibooki, generator kart pracy, materiały multimedialne). Ale nie zatrzymujemy w miejscu. Mamy nowatorską wizję zmian w podejściu do edukacji i chcemy wspólnie ze wsparciem nowych technologii stworzyć produkt jakiego nie było jeszcze na rynku edukacyjnym. To elementarz bardzo innowacyjny.

 

Rok szkolny dobiegł końca, czas na odpoczynek. Nie zapomnijcie jednak o nas  w wakacje. Wszystkich, dla których uczenie jest sztuką, zapraszamy do wakacyjnej lektury na nasz portal – Sztuka uczenia

Życzymy Wam wakacyjnych przyjemności w kontaktach z fundacją i podręcznikiem „My i nasz elementarz” (przy jego zamawianiu) i na nowym portalu www.sztukauczenia.pl wspierającym elementarz (inauguracja już w sierpniu – a w nim m.in. inspiracje dla nauczycieli, poradnik dla rodziców pierwszaków, zabawy dla dzieci).

Wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom życzymy słonecznych wakacji i cieszymy się już na Wasze spotkanie z naszym elementarzem we wrześniu 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.