Close

24 lutego 2018

Sztuka Uczenia – „Interaktywny elementarz z klasą” i kreatywna matematyka na targach

Sztuka Uczenia – Konferencja na Targach Edukacyjnych

 1 MINUTĘ AGO  SZTUKAUCZENIA  0

W imieniu koalicji edukacyjnej Sztuka Uczenia zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w dniu 24 marca na Targach Edukacyjnych w Poznaniu. W programie konferencji m.in. prelekcja autorki podręczników Agaty Ludwy – „Kreatywna matematyka”, oraz premierowa prezentacja nowego cyfrowego  produktu – „Interaktywnego elementarza z klasą”.

ZAPISY NA KONFERENCJĘ:

https://goo.gl/forms/NPqunvAbAmJ0Kw283

Termin: 24.03.2018r. (sobota)

Godzina: 15.00 – 16.30

Miejsce: MTP, Pawilon 14 (obok pawilonu Targów Edukacyjnych), Poziom 2

Zapraszamy na spotkanie z pasjonatami i praktykami „nowej edukacji”. Wstęp wolny! Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koalicja Sztuka Uczenia to grupa edukacyjnych organizacji pozarządowych i nauczycieli skupionych wokół idei Kreatywnego nauczania, wykorzystywania nowych technologii i wolnych zasobów w nauczaniu.

Elementarz z klasą – cyfrowa wiosna 

Projekt „Interaktywnego elementarza z klasą” polega na scaleniu wszystkich zasobów wczesnoszkolnych na wolnych licencjach w jednym produkcie. Merytorycznym punktem wyjściowym jest elementarz rządowy i jego nowa adaptacja „My i nasz elementarz” (jako jedyne dostępne na wolnych licencjach materiały dopuszczone do użytku szkolnego). Do tego w ramach współpracy z różnymi organizacjami i instytucjami dokładane są inne multimedialne elementy (piosenki, teatralne inscenizacje, dodatkowa muzyka, inspiracje plastyczne, animacje, filmiki instruktażowe) oraz co najistotniejsze interaktywne ćwiczenia. Są to zarówno materiały wytworzone do wcześniejszych podręczników rządowych jak i zupełnie nowe.
Całość jest pomyślana jako produkt uniwersalny do wykorzystywania w szkołach niezależnie od wybranego w ubiegłym roku podręcznika do kl.1.
W kolejnych latach na tej samej zasadzie powstaną następne e-podręczniki do 2 i 3 klasy.

Koalicja Sztuka Uczenia jako pierwsza odpowiada na apel MEN i z wiosenną zmianą udostępnia cyfrową interaktywną wersję swojego podręcznika.

PROGRAM KONFERENCJI:

Sztuka Uczenia – kreatywna matematyka, wczesnoszkolna koalicja dla edukacji, czyli róbmy swoje.
Zachęcenie do wprowadzania zmian w szkołach w celu podniesienia jakości edukacji, efektywności nauczania, wykorzystania nowych metod nauczania i możliwości technologicznych, oraz kształcenia umiejętności: komunikacji, współpracy, empatii.

Opis:
Koalicja Sztuka Uczenia podjęła się zadania przygotowania nowych podręczników i e-podręczników oraz portalu „Sztuka Uczenia” głównie dla edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem zasobów tworzonych na wolnych licencjach.

Partnerem koalicji NGO są profesjonalne firmy zajmujące się przygotowywaniem materiałów edukacyjnych w oparciu o nowe technologie, oraz instytucje samorządowe.

Sztuka Uczenia stawia na kreatywną pracę z dziećmi, kształcenie umiejętności miękkich/kompetencji społecznych, ale nie zapomina o naukach ścisłych i nowych technologiach, a nawet o sporcie. Łączy te przestrzenie edukacji i przygotowuje narzędzia, materiały, inspiracje do pracy z dziećmi

na konfedrencji zaprezentowane zostaną idee koalicji, nowych e-podręczników  wczesnoszkolnych (w tym premiera „Interaktywnego elementarza z klasą”), możliwości ich używania na tablicach multimedialnych, tabletach i smartfonach, możliwości korzystania z QR-kodów w nowych podręcznikach, oraz tworzone zasoby multimedialne dla platformy Sztuka Uczenia.

Wszystkie produkty tworzone są na wolnych licencjach i będą dostępne bezpłatnie.

Program szczegółowy:

  • wprowadzenie – Sztuka Uczenia – wczesnoszkolna koalicja edukacyjnych organizacji pozarządowych, zaproszenie do współpracy,
  • prelekcja – Kreatywna matematyka (Agata Ludwa),
  • prezentacja materiałów interaktywnych i możliwości nowych e-podręczników,
  • jak w szkole zmienić piosenkę w dziecięcy teatr,
  • dziecięce szachy japońskie – inspirująca gra,
  • edukacja globalna w szkole,

Współpraca:

Sztuka Uczenia – koalicja NGO (Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej, Fundacja Elementarz, Stowarzyszenie Łejery, Stowarzyszenie Lepszy Świat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.